Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Tacikistan Nakliye | Venüs Lojistik

karayolu demiryolu havayolu blog

Tacikistan Nakliye

Tacikistan nakliye hizmetlerimiz ile uzun yıllardır Türkiye Tacikistan arasında taşınması gereken yüklerinizi taşıyor, herkese uygun çözümlerimizle ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Tacikistan bir Orta Asya ülkesi olup deniz sularıyla sınırı yoktur. Çin ile sınır komşusu olup Çin’e gidecek tırlar da bu ülkeden geçmek durumundadır. Bu nedenle lokasyon olarak son derece önemli bir yerdedir.

Tacikistan zengin yeraltı kaynaklarına sahip olmasının yanında son derece sert bir iklime sahiptir. Bu nedenle diğer ülkelere çeşitli ürünler ihraç ederken pek çok ürün de ithal etmektedir. Türkiye ile Tacikistan arasında da uzun yıllara dayanan, güçlü bir ticari ilişki ağı vardır. Firmamız profesyonel Tacikistan nakliye hizmeti vererek müşterilerinin yardımcısı olmakta, iş birliklerini geliştirmek isteyenlere yeni nesil çözümler sunmaktadır.

Tacikistan Nakliye Firmaları

Türkiye’nin Orta Asya ülkelerinin pek çoğu ile gerek kültürel gerek jeopolitik nedenlerle güçlü ilişkileri vardır. Ticari alanda da on yıllardır birçok şirket Orta Asya’da yatırımlar yapmakta, çeşitli sektörlerde mal alım satımı yaparak ilişkilerde pay sahibi olmaktadırlar. Tacikistan’da da iş ortağı olan çok sayıda şirketimiz vardır.

Tacikistan’daki firmalarla iş birliği olan şirketlerimizin mallarını gönderebilmeleri ve mal alabilmeleri için Tacikistan nakliye firmalarına ihtiyaç vardır. Bu alanda hizmet veren farklı nakliye firmaları olduğunu görebilirsiniz. Fakat tercih yaparken sektörün en iyisiyle çalışma sizi pek çok açıdan avantajlı kılacak, işlerinizin verimliliğini arttıracak, müşterilerinizle daha sağlıklı ticari anlaşmalar yapabilmenize yardımcı olacaktır.

Venüs Lojistik olarak iki ülke arasında çok uzun yıllardır taşımacılık yapıyoruz. Tecrübelerimiz ve deneyimlerimiz eşliğinde farklı nakliye türleriyle hizmet veriyor, standart yüklerden standart dışı yüklere kadar tamamının Türkiye’deki her adresten alınıp Tacikistan’daki istenen adrese teslimatını yapabiliyoruz. Bu noktada firmamızı öne çıkaran başlıca unsurları şöyle sıralayabiliriz:

 • Deneyim: Uluslararası nakliye tecrübe gerektiren bir alandır. Firmamız uzun yıllardır Türkiye ile Tacikistan arasında taşımacılık yapmakta, her defasında en üst kalitede sonuçlara imza atmaktadır. Müşterilerinin beklentilerini dikkate almakta, ihtiyaca göre esneklik göstererek beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.
 • Güvenilirlik: Güven uluslararası nakliyede en önemli hususlardan birisi olup herkes maddi ve manevi değere sahip ürünlerini güvenilir ellere teslim etmek ister. Bizler sektörde bugüne kadar ardımızda yüzlerce başarılı operasyona imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yüklerinizin miktarı ve türü her ne olursa olsun en az sizler kadar hassasiyet göstererek yükleme noktasından teslimat noktasına kadar sorunsuzca taşıyoruz.
 • Yenilikçilik: Nakliye sektörü sürekli gelişim ve değişim içindedir. Kullanılan araçlar, güzergahlar, ekipmanlar, muhafaza koşulları, resmi işlemler ve diğer bütün alanlarda her gün yenilikler olmaktadır. Firmamız dinamik kadrosuyla Tacikistan nakliye alanında meydana gelen bütün gelişmeleri yakından takip etmekte, en modern çözümlerin adresi olmayı başarmaktadır.
 • Hız: Nakliyede en önemli hususlardan birisi yükün söz verilen sürede alıcısına teslim edilmesidir. Bunun için nakliye sürecinin en başından sağlıklı bir planlama yapılması, bu plana riayet edilmesi ve süresinde alıcıya teslim edilmesi gerekir. Bizler uzman ekiplerimizle Tacikistan’a en hızlı şekilde yüklerinizi ulaştırıyor, zaman yönünden olabildiğince tasarruf etmenizi sağlıyoruz.
 • Fiyat: Nakliye hususunda şirketlerin en fazla önem verdikleri hususlardan birisi fiyattır. Tacikistan nakliye fiyatları birçok unsura göre değişmekle birlikte firmamız her zaman en uygun fiyatlandırma ile müşterilerinin lojistik giderlerini minimum seviyeye çekmeye çalışmaktadır.
 • Sigorta: Firmamız Tacikistan nakliye süreçlerinde yüklerinizin güvenliği için gereken bütün önlemleri almaktadır. Fakat olası bir olumsuzluk halinde maddi kaybınızın en az olması adına bütün taşımalarını CMR sigortası ile yapmaktadır. Yükün özelliklerine göre daha farklı sigortalar da devreye girebilmektedir.

Tacikistan Konteyner Nakliye

Tacikistan konteyner nakliye iki ülke arasında nakliye ihtiyaçlarında zaman zaman kullanılmaktadır. Konteynerler tırlarla karayolundan taşınabildiği gibi güzergahın belli bir yerinde Ro-Ro ile de taşınabilmektedir.

Tacikistan ile Türkiye arasında doğrudan deniz bağlantısı yoktur. Bu nedenle Tacikistan nakliye hizmetlerinin sadece denizyoluyla yapılması imkansızdır. Ancak Azerbaycan’dan Türkmenistan’a geçilirken tırlar gemilere yüklenerek taşınabilir. Firmamız her zaman en güvenli ve en hızlı taşımacılığı yapmaya çalışmakta, bunun için güzergâh tercihini en uygun biçimde yapmaktadır. Bu vesileyle gerekirse karayolu nakliye ile denizyolu nakliyeyi entegre biçimde kullanarak hedefe en kısa sürede ulaşmaktadır.

Tacikistan Karayolu Nakliye

Tacikistan 143 bin metrekarenin üzerinde, son derece geniş bir alana sahiptir. Ancak ülkenin büyük kısmı dağlık olup 10 milyona yakın nüfusu vardır. Bu yönüyle de nüfus yoğunluğu oldukça düşüktür. Türkiye’den Tacikistan’a gidecek yükler için genellikle tamamen karayolu kullanıldığı gibi ülke içinde de son alıcıya karayoluyla ulaşılmaktadır.

Firmamız Tacikistan karayolu nakliye hizmetleriyle müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Türkiye’den Tacikistan’ın her noktasına karayoluyla doğrudan ulaşım sağlayabiliyoruz. Her biri modelli, genç, bakımları aksatılmadan yapılan, yeni nesil araçlarımızla taşımacılık yapıyoruz.

Araçlarımızın kontrolü her biri alanında deneyim sahibi, sertifikalı, bilgi birikimi yüksek, kendini sürekli geliştiren, Türkiye – Tacikistan güzergahlarına hakim şoförlerimizdedir. Operasyon süreçlerimizin her kademesinde alanında deneyimli ve özverili ekiplerimizce ekiplerimiz görev almaktadır. Bütün bu artılar siz değerli müşterilerimizin Tacikistan karayolu nakliye ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

Firma olarak ilk andan bu yana müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını en doğru, en güvenilir ve akılcı şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Rekabet ortamında en iyi servisi sağlıyor, karayoluyla olabilecek her türlü yükün taşımacılığını yapıyoruz.

tacikistan nakliye

Karayolu nakliye taleplerinde Türkiye’nin bütün illerinden yükleme yapabiliyoruz. En fazla talep gören illerimizin başında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Gaziantep, Konya, Karaman, Denizli, Kocaeli, Kayseri gibi yerler gelmektedir. Tacikistan’a varan araçlarımız orada da hemen bütün şehirlere teslimat yapabilmektedir. Bu noktada Tacikistan beş ana bölgeden oluşmaktadır. Bunlar Karategin, Ferghana, Khatlon, Pamir Dağları ve Zeravshan bölgeleri olmaktadır. Tacikistan’ın başkenti Duşanbe de Karategin bölgesine dahil bulunmaktadır.

Tacikistan karayolu nakliye hizmetlerimiz her sektöre ve ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla farklı nakliye türleriyle devam etmektedir. Bu açıdan firmamızın sunmuş olduğu başlıca Tacikistan nakliye türleri şunlardır:

 • Tacikistan parsiyel nakliye,
 • Tacikistan frigo nakliye,
 • Tacikistan ağır nakliye,
 • Tacikistan komple taşımacılık.

Tacikistan Parsiyel Nakliye

Tacikistan Orta Asya ülkeleri arasında son derece önemli bir yere sahiptir. Özellikle Çin ile sınır komşusu olması ve İpek Yolu üzerinde bulunması ticari faaliyetlerde ülkenin önemini çok daha arttırmaktadır. Bunda Çin’in dünya ekonomisinde ve siyasetinde artan etkisinin de önemli payı vardır ve ülkemizin en çok ithalat yaptığı ülkelerin başında Çin’in gelmesi Tacikistan’ı daha önemli hale getirmektedir.

Bugün Türkiye’de onlarca farklı sektörden yüzlerce şirketin Tacikistan’da iş ortaklığı vardır. Bu nedenler her zaman, her şirketin bir araç dolusu yükünün olmamasına neden olmaktadır. Firmamız farklı ihtiyaçları karşılamak adına Tacikistan parsiyel nakliye ile sektörde bulunmakta, parça yüklerinizi koordineli biçimde taşımaktadır.

Parsiyel nakliye ile yükünüzün miktarı her ne olursa olsun Tacikistan’a gönderme fırsatınız olmaktır. Parça yükleriniz Türkiye’nin yerinden depolarımıza toplanmakta, depolarımızdan haftanın belirli günleri araçlarımız çıkış yaparak en kısa sürede Tacikistan’a ulaşmaktadır. Oradaki son alıcıya kadar yükleriniz güvenle taşınmakta, bütün süreçten haberdar olmanız sağlanmaktadır.

Yıllardır en çok tercih edilen Tacikistan nakliye çeşitlerimizden birisi olan parsiyel nakliye birçok avantajı bir arada sunmaktadır. Bunların bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Parsiyel nakliye ile her miktardaki yükünüzü Tacikistan’a gönderebilirsiniz ve bunun için bütün bir araç kira bedelini ödemek yerine sadece yükünüzün araçta kapladığı alana ödeme yaparsınız. Böylece nakliye bütçenizde tasarruf elde edersiniz.
 • Tacikistan parsiyel nakliyede aynı güzergaha gidecek yükler aynı araca yüklenir. Bu sayede araçlarımız yola çıktıktan sonra başka yerlere uğramadan doğrudan Tacikistan’daki alıcılara doğru hareket ederler. Bu lojistik faaliyetlerinin hızlı olmasını ve zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
 • Tacikistan parsiyel nakliye uygulamalarımızda Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun gönderim yapabilirsiniz. Aynı şekilde alıcınız da Tacikistan’ın neresinde olursa olsun yükleri kapısına kadar ulaştırılabilir.

Tacikistan Frigo Nakliye

Türkiye ile Tacikistan arasında en çok ticareti yapılan ürünler arasında gıda ürünlerinin, sağlık ürünlerinin, medikal ürünlerin önemli payı vardır. Bütün bu alanlarda yapılacak taşımalarda yüklerin yükleme noktasından teslimat noktasına kadar sabit ısıda taşınması gerekir. Bunu sağlamanın yolu da Tacikistan frigo nakliye ile olmaktadır.

Frigo nakliye aynı zamanda soğuk zincir nakliye, soğuk zincir taşıma gibi isimlerle anılır. Isı hassasiyeti olan bütün yükler frigo nakliye ile 18 derece ila -26 derece arasında taşınabilir. Yükün türüne ve özelliklerine göre hangi ısıda taşınacağı uluslararası standartlarda belirlenmiştir.

Frigo nakliye hizmetlerimizde tamamen özel hazırlanmış, soğutmalı dorselerimiz kullanılır. Araçlarımız yükleme yapılmadan önce gerekli ısıya ayarlanarak yolculuk boyunca içinde hava sirkülasyonu olacak şekilde yükleme yapılır. Her zaman sorun olmadığı kontrol edilerek taşıma gerçekleştirilir ve aynı ayarda yükler taşınır.

Tacikistan frigo nakliye uygulamalarımızda tam donanımlı soğutmalı sistem araçlarımız kullanılmaktadır. Bu araçlarımızla başta taze sebze ve meyve, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamuller, dondurulmuş gıdalar, ilaç, medikal ürünler, sağlık malzemeleri, kimyasal maddeler ve diğer ısıya duyarlı yükler taşınmaktadır.

Tacikistan Ağır Nakliye

Tacikistan nakliye alanında yıllardır devam eden nakliye türlerimizden birisi Tacikistan ağır nakliye olmaktadır. Ağır nakliye hizmetimiz ile standart yükleri aşan yüklerin taşınması gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan bugün de firmamız ağır nakliye kapsamına giren yüklerinizi Tacikistan’daki varış noktasına güvenli biçimde ulaştırmakta, en kaliteli hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Tacikistan ağır nakliye hizmetlerimiz sigortalı olarak yapılmakta, uluslararası standartlara ve geçiş güzergahındaki ülkelerin özel taşımacılık kanunlarına uygun biçimde süreç planlanarak nihayete erdirilmektedir.

Ağır nakliye hizmetlerimiz sadece taşımaktan ibaret değildir. Bununla birlikte hizmet kapsamına demontaj, montaj, depolama, sigortalama gibi daha başka çözümler de dahil olabilmektedir. Ağır nakliye alanında özel eğitimli ekiplerimiz, özel hazırlanmış araçlarımız taşımada görev almakta, bütün yükleriniz son alıcıya kadar sizin de takip edebileceğiniz şekilde ulaştırılmaktadır.

Ağır nakliye ile Türkiye’den Tacikistan’a çok farklı sektörlerden, farklı özelliklerde yüklerin taşınması talep edilebilmektedir. Firmamızdan en fazla talep gören yükler arasında iş makinaları, inşaat makinaları, köprü kirişleri, trafolar, türbinler, santraller, kuleler, silolar, askeri malzemeler ve dahası olmaktadır. Gerektiğinde sadece karayoluyla gerektiğindeyse denizyoluyla entegre şekilde bütün yükleriniz için gerekli operasyon planı yapılmakta, yerinden teslim alınıp hızlı ve güvenli biçimde varış noktasına ulaştırılmaktadır.

Tacikistan Komple Taşımacılık

Venüs Lojistik firmamız tarafından sunulan yüksek müşteri memnuniyetine sahip hizmetlerden birsi Tacikistan komple taşımacılık olmaktadır. Komple taşımacılık ile tek bir müşteriye ait yük bir araca yüklenerek alıcıya ulaştırılmaktadır. Bu taşıma yönteminde aracın komple doldurulması önemli olup konteyner ile ya da açık araçlarla taşıma yapılabilmektedir. Yoğun şekilde kullanılan Tacikistan komple taşımacılık hizmetimiz müşterilerimize birçok avantaj sağlamaktadır.

Komple taşımacılıkla ağır tonajlı ve hacmi yüksek yüklerimiz de taşınabilmekte, karayolu ve denizyolu gibi yolar birlikte tercih edilebilmektedir. Tüm süreçler firmamız profesyonel ekipleriyle yönetilmekte, son teknoloji cihazlarla destek sağlanarak aldığınız hizmetin kalitesi en üst seviyeye çıkarılarak memnuniyetiniz sağlanmaktadır.

Tacikistan komple nakliyede yükün tek bir müşteriye ait olması nedeniyle herhangi bir bekleme söz konusu olmamaktadır. Böylece yüklemesi yapılan yük istenildiği zaman yola çıkmaktadır. Yükleme sonrası başka yükleme olmadığından da elleçleme minimuma inmektedir. Farklı nakliye yollarının kullanılabilmesi sayesinde yüke ve zamana en uygun şekilde planlama yapılabilmektedir.

Komple taşımacılık sırasında hizmet sadece tek bir müşteriye verilir. Bu sayede aracın dolması beklenmeden kalkış yapılabilir. Bu durumda eğer araç kapasitesinin tamamını dolduracak kadar yükünüz varsa son derece ekonomik olabilir.

Tacikistan’a yapılacak olan komple taşımacılıkta daha çok karayolu kullanılmaktadır. Bu nedenle kapıdan kapıya teslimat şansı doğmakta, yükler aktarma olmadan yerinden, fabrikasından alınıp hiç açılmadan ve herhangi bir müdahale olmadan taşınmaktadır. Böylece yükün hasar almasının önüne geçilmekte, elleçleme işlemleri azaltılmaktadır. Teslimatın tek bir yere yapılacak olması nedeniyle de ciddi manada zaman tasarrufu yapılarak Tacikistan’daki alıcıya en kısa sürede ulaşılmaktadır.

konteyner nakliye tasima

Tacikistan komple taşımacılık hizmetlerimizin avantajlarından birisi de yükün istenildiği zaman teslim alınması ya da teslim edilebilmesidir. Araç, yükleme noktasına belirtilen sürede gitmekte, teslimatı istenen zamanda yapmak adına yola çıkmaktadır. Böylece her iki tarafın da planlamasına göre süreç yürütülmektedir. Tahmini sürelere çok yakın sürelerde teslimat yapıldığından aksamaların önüne geçilmektedir.

Türkiye Tacikistan Nakliye Güzergahı

Türkiye Tacikistan nakliye güzergahı her zaman birtakım unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Müşterilerimize en doğru hizmeti, en doğru zamanda ve en güvenli şekilde vermeye çalışıyoruz. Bunun için rota planlamalarımızı hassasiyetle yapıyoruz. İki ülke arasındaki rotalar zor, karmaşık ve sorunlu coğrafyalar olmasına rağmen ilgili birimlerimiz rotayla ilgili hassas durumları siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktadır.

İki ülke arasında olan nakliye operasyonlarımız genellikle iki rotada yapılmaktadır. bunların ilki İran, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan güzergahıdır. İkincisi de Gürcistan, Azerbaycan (Ro-Ro), Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan güzergahıdır.

İki ülke arasında yaptığımız taşımalarda Türkiye’nin her ilinden yükleme yapabiliyoruz. Aynı şekilde Tacikistan’a ulaştıktan sonra da istenen bütün şehirlere teslimat gerçekleştirebiliyoruz. Her iki ülke içindeki kalkış ve varış noktalarımız da güzergah tayininde etkili olmaktadır.

Türkiye Tacikistan Nakliye Süresi

Türkiye ile Tacikistan oldukça uzak ülkelerdir. İki ülke arasındaki mesafe uçakla 3097 km olup üç saat 52 dakikadır. Araçla ise 3654 km olup 2 gün, 4 saattir. Elbette bu veriler yaklaşık olup gidilecek il, hava şartları, yol durumları, araçtaki yükün ağırlığı gibi etkenlere göre değişebilmektedir.

Firmamız her zaman en kısa sürede Tacikistan’daki alıcılarına yüklerinizi teslim etme gayesindedir. Ancak yüklerinizin güvenliği bizim için daima daha önemlidir. Bizler uzman ekibimizle zaman alıcı evrak, kağıt işlerini önceden eksiksiz hallediyoruz. Yasal kurallara uyuyor, araçlarımızın bakımlarını aksatmayarak yolda aksamaya neden olabilecek riskleri en aza indiriyoruz. Bütün süreci hassasiyetle takip ederek vadettiğimiz sürede operasyonlarımızı tamamlıyoruz.

Tacikistan Nakliye Fiyatları

Tacikistan nakliye fiyatları iki ülke arasında yük taşıtmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisidir. Nakliye fiyatları her operasyona göre özel belirlenmekte, taşınacak yükün özellikleri, boyutu, miktarı ve ağırlığı, taşınacağı yer, tercih edilecek güzergah ve taşıma yöntemi fiyatlarda etkili olmaktadır. Firmamız daima en uygun fiyatlı Tacikistan nakliye firması olmayı hedeflemektedir. Dilediğiniz zaman tarafımıza ulaşabilir, net fiyat bilgisi alabilirsiniz.

venus lojiistik logo