Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Kıbrıs Nakliye | Venüs Lojistik

kibris nakliye

Kıbrıs Nakliye

Kıbrıs nakliye hizmetlerinde Venüs Lojistik uzun yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle fark yaratmaktadır. Sektörün en büyük isimlerinden olan firmamız, Kıbrıs’a taşınacak her türlü yükte müşteri memnuniyetini öncelik kabul ederek beklentilerin üzerinde sonuçlara imza atmaya devam etmektedir.

Dünyanın birçok ülkesine olduğu gibi Kıbrıs adasına da nakliye çalışmalarımız sürmektedir. Kıbrıs Türkiye’nin hemen güneyinde, Akdeniz suları ortasında yer alan bir adadır. Adada kuzey ve güney olmak üzere iki devlet bulunmakta olup Türkler ve Rumlar yaşamaktadır. Türkiye’nin özellikle Kuzey Kıbrıs ile her açıdan köklü ilişkileri vardır. Kuzey Kıbrıs ticari olarak ihtiyaçlarının büyük kısmını Türkiye’den temin etmekte, bu da sık sık Kıbrıs nakliye firmalarına ihtiyaç doğurmaktadır.

Firma olarak Kıbrıs’a taşıdığımız yüklerde geniş araç kapasitesine sahibiz. Araçlarımızın her biri yeni model, en son teknolojilere sahip, taşınacak yükün özelliklerine göre dizayn edilmiş, farklı ihtiyaçları karşılayabilme yeteneğine sahiptir. Araçlarımızın kontrolü alanında eğitimli, deneyimli, bilgi birikimi yüksek, Kıbrıs lokasyonuna hakim şoförlerimizdedir. Bütün bunlar yanında diğer operasyon ekiplerimiz de son derece özverili, yenilikçi, bilgi birikimi yüksek, çözüm odaklı çalışan kişilerdir. Bütün bu artılar firmamızın Kıbrıs nakliye alanında en çok tercih edilen firmalardan birisi olmasını sağlamaktadır.

Kıbrıs Nakliye Firmaları

Kıbrıs Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülkelerden birisidir. Aynı zamanda mesafe olarak Türkiye kara sularına oldukça yakındır. Fakat bir ada ülkesi olması nedeniyle ithalat ihracat faaliyetlerinde mutlaka profesyonel Kıbrıs nakliye firmaları ile çalışmak gerekmektedir.

Venüs Lojistik olarak Kıbrıs nakliye alanında deneyimimiz, hızımı, müşteri memnuniyetimiz ve uygun fiyat politikamızla her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren bütün süreci kontrol altına alıyor, lojistik faaliyetlerinizi en zahmetsiz ve en hızlı şekilde gerçekleşmesi adına bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Kıbrıs’ın bir ada olması nakliye süreçlerinde farklı nakliye türlerinin kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu açıdan karayolu nakliye ile denizyolu nakliye birlikte kullanılmaktadır. Firmamız bütün bu nakliye türlerinin tamamında gereken bütün sertifikalara, belgelere ve bilgilere sahip olarak çalışmaktadır. Bu vesileyle yüklerinizin özelliklerine ve taleplerinize göre kapıdan kapıya, limandan limana, limandan kapıya ya da kapıdan limana şeklinde hizmet tercih edebilmenizi sağlıyoruz.

Firma olarak ISO 9001 kalite politikalarına uygun biçimde hareket ediyoruz. Bu yönüyle de uluslararası taşımacılık alanında ülkemizin en çok tercih edilen ve en fazla tavsiye edilen markası olmayı sürdürüyoruz. Yükleriniz için gereken bütün planlamayı yapıp gerekli önlemleri aldığımız halde yüklerinizi CMR sigortası kapsamında taşıyoruz. Böylece aklınızda soru işareti kalmamasına, en kötü durumda dahi maddi olarak kayıp yaşamamanıza yardımcı oluyoruz.

Kıbrıs Karayolu Nakliye

Kıbrıs bir ada olduğu için doğrudan karayoluyla Türkiye’den Kıbrıs’a gidebilmek imkansızdır. Fakat karayolu nakliye Kıbrıs’a gönderilecek yüklerde denizyolu nakliyeyle entegre biçimde kullanılabilmektedir.

Türkiye’nin her neresinde, hangi ilinde olursanız olun firmamızla yüklerinizi Kıbrıs’a gönderebilirsiniz. Ekiplerimiz planlamayı sağlıklı biçimde yaparak bütün illerimizden karayoluyla yüklerinizi limana ulaştırır, burada Ro-Ro ile Kıbrıs’a geçerler. Oradan yine Kıbrıs içlerine dağılarak son alıcısına kadar yüklerinizi ulaştırabilirler.

Kıbrıs karayolu nakliye hizmetlerimizde müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hareket ederek Kıbrıs’a en hızlı ve en güvenli biçimde ulaşıyoruz. Bütün illerden yük kabulü yapabilsek de özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa, Denizli, Manisa, İzmir, Ankara, Kayseri, Gaziantep, Karaman, Adana, Antalya gibi illerimizden çok yoğun talep görüyoruz. Farklı uzunluk ve genişlikteki araçlarımız Kıbrıs’a gittikten sonra orada da bütün şehirlere teslimat yapabiliyoruz. Lefkoşa, Girne, Güzelyurt, Gazimağusa başta olmak üzere istenen her noktaya teslimat yapıyoruz.

Kıbrıs ile Türkiye arasında çok farklı alanlarda ticari ilişkiler vardır. Yüzlerce firma, onlarca sektörde ihracat, ithalat yapmakta, bu da müşterilerimizin nakliye ihtiyaçlarının çok farklı biçimlerde olmasına neden olmaktadır. Venüs Lojistik olarak bütün nakliye ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına farklı nakliye türleriyle öne çıkıyoruz. Sürekli kendimizi geliştiriyor, dünya standartlarında hizmetin adresi olmak adına müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine göre esneklik sağlıyoruz.

Kıbrıs Parsiyel Nakliye

Kıbrıs’a yük göndermek isteyen her müşterimizin her zaman bir araç dolusu yükü olmayabilmektedir. Bu durumda az bir yük için bütün bir araç kirasını karşılamak müşterimize oldukça maliyetli gelebilmektedir. Bu durumda parsiyel nakliye hizmetimiz devreye girmektedir. Parsiyel nakliye, parça yük taşımacılığı olup bir ay da birden fazla alıcı tarafından farklı firmalardan sipariş verilmiş malların tek yük halinde taşınmasıdır. Parsiyel nakliyede karayolu, denizyolu, demiryolu ya da havayolu kullanılabilmektedir. Alıcıları farklı olan yükler aynı konteyner ya da vagon içinde rahatlıkla taşınabilmektedir.

Kıbrıs parsiyel nakliye hizmetlerimizde karayolu ve denizyolunu birlikte kullanıyor, nakliye sürecinin en zahmetsiz şekilde nihayete erdirilmesini sağlıyoruz. Gerek maliyet gerek verimlilik açısından Kıbrıs parsiyel nakliye pek çok avantajı bir arada sağlamakta, bu nedenle de en fazla tercih edilen nakliye türlerinden birisi olmaktadır. Parsiyel teslimatın sağladığı başlıca avantajlar şunlardır:

 • Tasarruf: Parsiyel nakliye ile az miktarda genel kargosu olan müşterilerimiz bu amaçla kiralanan aracın tamamının navlun bedelini ödemek zorunda kalmaz. Nakliye maliyeti taşınacak malların ağırlığına ya da hacimlerine göre hesaplanır. Düşük miktardaki malların depolanması için daha az alana ihtiyaç olduğundan depo maliyetleri azaltılarak müşterilerimiz birçok avantaja sahip olur.
 • Kolaylık: Parsiyel nakliyede tehlikeli maddeler dışında hemen her türlü yükün taşınabilmesi mümkündür. Uzman ekiplerimiz yükünüzün özelliklerine göre kusursuz çözüm sağlamaktadır.
 • Hız: Parsiyel nakliyede aynı araca aynı güzergaha gidecek yükler yüklenir. Bu sayede araç çıkış yaptıktan sonra başla yere uğramadan teslimat noktalarına doğru yol alır. Bu da zaman açısından büyük avantaj sağladığı gibi nakliye sürelerini çok daha kısaltır.

Venüs Lojistik olarak Kıbrıs parsiyel nakliye alanında hizmet verirken Türkiye’nin her neresinde olursanız olun yüklerinizi depolarımızda topluyoruz. Depolarımızdan haftanın belirli günlerinde gümrükleme işlemleri yaparak yola çıkıyoruz. Ro-Ro ile Kıbrıs’a ulaşan araçlarımız burada alıcılarına tek tek dağıtım yapar ve nakliye sürecini sonlandırırlar.

Kıbrıs Konteyner Nakliye

Kıbrıs ülkemize en yakın deniz komşusu olup aynı zamanda Yavru Vatan olarak adlandırılmaktadır. Bu açıdan Kıbrıs ile çok farklı alanlarda ticari faaliyetler sürmekte, kültürel birlikteliğin izleri birçok alana yayılmaktadır. Venüs Lojistik ailesi olarak Kıbrıs nakliye kalanında müşterilerimizin farklı nakliye seçimlerine uygun olarak çalışıyoruz. Hizmetlerimizi her zaman güvenlik koşullarının en üst seviyede sürdürüyoruz.

Kıbrıs bir adadır. Bu nedenle ülkeye doğrudan karayoluyla ya da demiryoluyla ulaşmak mümkün değildir. Bu yüzden her nereden Kıbrıs’a bir yük taşımacılığı yapılacaksa ya gemi ya da havayolu kullanılacaktır. Gemi taşımacılığı, yani konteyner nakliye çok daha ekonomik ve verimli olduğu için Türkiye’den Kıbrıs’a büyük oranda gemilerle yük taşınmaktadır.

Kıbrıs konteyner nakliye hizmetlerimizde ülkemizin en güney limanı ve uluslararası ticaret limanı şehri olan mersin limanları kullanılmaktadır. Ro-Ro gemileriyle Türkiye Mağusa – Mersin arasında taşımacılık yapıyoruz.

Kıbrıs konteyner nakliye bir zorunluluk olarak tercih edilmekle birlikte mesafenin kısa olması, sefer yoğunluğunun fazla olması, limanların elverişli olması gibi birçok artı ile müşterilerimize birçok avantaj sağlamaktadır. Farklı türlerde ve ağırlıklardaki bütün yükleriniz firmamız geniş araç filosu ve uzman ekibiyle birlikte Kıbrıs’taki alıcısına ulaştırılmaktadır. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun aynı zamanda karayoluyla entegre biçimde kapıdan kapıya, kapıdan limana, limandan kapıya gibi seçenekler sizleri beklemektedir.

Kıbrıs Frigo Nakliye

Kıbrıs ile Türkiye arasında çok farklı alanlarda ithalat, ihracat faaliyetlerinin olması aynı zamanda ısıya duyarlı yüklerin ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Isıya duyarlı yükler frigo nakliye ile taşınmaktadır. Frigo nakliye, 18 ile -26 derece arasında ayarlanabilen soğutuculara sahip tam donanımlı araçlarla yapılan taşımacılığı ifade etmektedir. Aynı zamanda frigo nakliye, soğuk taşıma, soğuk zincir taşıma, soğuk gıda taşımacılığı gibi isimlerle de anılmaktadır.

konteyner nakliye tasima

Kıbrıs frigo nakliye hizmetlerimizde frigofirik kamyon ya da kamyonet olarak adlandırılan araçlar kullanılmaktadır. Araçların ısı değerleri henüz yükleme yapılmadan belli derecelere ayarlanmaktadır. Yükler içeride hava sirkülasyonunu kesmeyecek şekilde, özenle yüklenmelidir. Bu sayede ilk noktadan son teslimata kadar aynı ısıda, aynı standartlarda yüklerin ulaştırılması sağlanmaktadır.

Kıbrıs frigo taşımacılık ile Türkiye’den Kıbrıs’a taşınan yüklerin çeşidi oldukça fazladır. Taze sebze ve meyveler tazeliklerinden hiçbir şey kaybetmeden son alıcıya kadar ulaştırılabilmektedir. Kuruyemişler, dondurulmuş gıdalar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri ve diğer ısıya duyarlı gıdalar tazeliklerini ve besin değerlerini koruyarak alıcıya teslim edilmekte, böylece raf ömürleri de daha uzun olmaktadır. Benzer şekilde süs bitkileri de frigo nakliyeyle taşınır. Bu sayede süs bitkilerin tazeliği korunabilir ve güzelliği, canlılığı zaafa uğramadan satışının yapılması mümkün olur.

Ayrıca çeşitli kimyasal maddeler, ilaçlar ve medikal ürünler de frigo nakliyeyle taşınabilmektedir. Bu tür ürünlerin sabit ısıda taşınması sayesinde kimyasal yapıları, genetik özellikleri hasar görmemektedir.

Frigo nakliyede hangi ürünün kaç derece ısıda taşınacağı uluslararası standartlarda belirlenmiştir. Buna göre bazı ürün gruplarında şu ısı değerleri dikkate alınmaktadır:

 • Ayva, kiraz-vişne, armut, kayısı, çilek-ahududu, erik, şeftali, incir, nar, elma, nektar, üzüm, kornişon: 1-3 °C,
 • Domates, fasulye, bamya, yeşilbiber, yazlık kabak: 4,5-7,5 °C,
 • Karpuz, kavun, muz, patlıcan: 7-10 °C,
 • Kabak, salatalık, kestane, kışlık patlıcan: 4,5-7 °C,
 • Brüksel lahanası, turp, kereviz, lahana, taze soğan: 0-1 °C,
 • Havuç, mantar, mısır, ıspanak, incir, maydanoz, bezelye, kuşkonmaz, enginar, pancar, pırasa: 0-1 °C,
 • Portakal, limon 7-10 °C,
 • Erkenci patates, patates: 7-10 °C,
 • Kuru soğan, sarımsak: 5 °C,
 • Dondurulmuş et ürünleri maksimum -18 °C,
 • Dondurulmuş unlu mamuller -12 °C – 18 °C,
 • Dondurulmuş sebze ve meyveler: maksimum -18 °C,
 • Dondurulmuş kanatlı et ürünleri: maksimum -18 °C.

Venüs Lojistik olarak Kıbrıs frigo nakliye uygulamalarımızda en modern donanımlara sahip, soğutmalı dorselerimizi kullanıyoruz. Araçlarımızın ilk noktadan son noktaya kadar aynı ısıda kalmasını sağlıyoruz. Şoförlerimiz alanında deneyim sahibi, tecrübeli ve özverili kişiler olup yükleme dahil bütün süreçler şoförlerimizin denetiminde olmakta, yolculuk boyunca gözetimleri devam etmektedir. soğuk zincir halkası kırılmadan yükleme noktasından teslimat noktasına kadar en uygun sıcaklık aralığında her türlü taşıma işlemimiz gerçekleştirilmektedir.

Kıbrıs Ağır Nakliye

Türkiye ile Kıbrıs arasında taşınması gereken yükler kimi zaman standart dışı ölçü ve ağırlıklara sahip olabilmektedir. Bu gibi durumlarda devreye ağır nakliye girmektedir. Kıbrıs ağır nakliye uygulamalarında taşınabilecek yük türü oldukça fazladır. En önemli husus gerekli araç ve ekipmanların olması, nakliye sürecinde alanında eğitimli, deneyimli bir ekibin görev yapmasıdır.

Firmamız ağır nakliye operasyonlarında ağır nakliyede eğitimli, deneyim sahibi, bilgi birikimi yüksek bir ekip görev almaktadır. Ekiplerimiz sürecin en başından en sonuna kadar bütün planlamayı yapmakta, hacim ve ağırlığı her ne olursa olsun bütün yüklerinizi güvenle taşımaktadır. Ağır yükleriniz için özel araçlarımız kullanılmakta, bunlar hem Türkiye hem Kıbrıs taşımacılık yönetmeliklerine uygun biçimde operasyonlarda görev almaktadır.

Kıbrıs’a en fazla talep gören ağır yükler tekne ve yatlar olmaktadır. Teknelerin ve yatların taşınması vinçler yardımıyla dayanıklı araçlarla yapılmaktadır. Aracın uzunluğu fark etmeksizin deniz ve karayolu entegre şekilde taşınmaktadır. Tekne ve yatlar dışında inşaat projelerinde ağır nakliye yoğun olarak kullanılmaktadır. Yol, baraj, konut, yapı inşaatlarında gerekli birçok araç ve malzeme ağır nakliyeyle taşınabilmektedir. Trafolar, türbinler, santraller, silolar, kuleler, askeri malzemeler, fuar stantları ve daha pek çok yükü firmamız başarıyla taşımaktadır.

Kıbrıs Komple Taşımacılık

Kıbrıs nakliye alanında en fazla rağbet gören hizmetlerimizden birisi komple taşımacılık, yani komple nakliye olmaktadır. Komple taşımacılık, tek bir müşteriye ait yükün tek araca yüklenerek taşınması işlemidir. Komple taşımacılıkta yükün aracı doldurması en önemli hususlardan birisi olup taşıma işlemi hem konteynerlerle hem de açık araçlarla yapılabilmektedir. En fazla kullanılan taşıma yöntemlerinden birisi olup müşteriye birçok kolaylık sunmaktadır.

Komple taşımacılıkla hacimli ve ağır tonajlı yükler de taşınabilmektedir. Denizyolu ve karayolu Kıbrıs komple taşımacılık faaliyetlerinde birlikte kullanılabilmekte, hızlı, güvenli ve kaliteli bir deneyim sizleri beklemektedir.

Kıbrıs komple taşımacılıkta yükün tek bir müşteriye ait olması herhangi bir beklemenin olmamasına vesile olmaktadır. Bu sayede yüklemesi yapılan yük istenildiği zaman yola çıkabilmektedir. Yükleme sonrasında araca başka yükleme olmayacağından elleçleme de azalmaktadır. Teslimat noktasına kadar açılmadan ve herhangi bir müdahale olmadan taşınmakta, böylece yükün hasar görmesinin önüne geçilmektedir.

Kıbrıs komple taşıma zaman açısından büyük tasarruf sağlar. Yüklemenin ve teslimatın tek bir yerden tek bir yere yapılacak olması nedeniyle ciddi manada zamandan kazanılmış olur. Ayrıca yük istenilen zamanda teslim alınabilmekte, teslimat yapılabilmektedir. Bu noktada araç, yükleme noktasına belirtilen sürede gitmekte, her iki taraf açısından da planlama aksatılmadan devam ettirilerek aksamaların önüne geçilmektedir.

Firma olarak bütün nakliye türlerinde olduğu gibi Kıbrıs komple nakliyede de profesyonel çözümler üretiyoruz. Geniş araç filomuz arasından ihtiyaca en uygununu temin ederek bulunduğunuz her yerden yükleme yapıyor, en hızlı ve en güvenli biçimde teslimat yapmayı başarıyoruz.

Türkiye Kıbrıs Nakliye Güzergahı

Türkiye Kıbrıs nakliye güzergahı yükün bulunduğu adres ve teslimat adresine göre değişebilir. İki ülke arasında başka ülkeler olmadığından geçişler doğrudan denizyoluyla Türkiye’den Kıbrıs’a yapılabilmektedir.

Türkiye’den Kıbrıs’a geçişler Mersin’den olmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin her neresindeyseniz yükleriniz yerinden alınıp Mersin’e ulaştırılır. Buradan Ro-Ro ile Kıbrıs’a geçilir ve Mağusa Limanında yeniden araçlarımız gümrük işlemlerini tamamlayarak son alıcıya doğru harekete geçerler. Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Güzelyurt güzergâhlarına teslimatlarını yaparlar.

Kıbrıs Nakliye Süresi

Kıbrıs nakliye süresi iki ülke arasında yük taşıtmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisidir. Öncelikle Kıbrıs nakliye operasyonları diğer ülkelere nazaran daha farklı gelişmektedir. Sadece karayoluyla taşımacılık yapılamadığından nakliye süreleri uzayabilmektedir.

Firmamız her zaman en hızlı şekilde taşımacılık yapmaya çalışıp vadedilen sürede teslimatlarını yapmaktadır. Ortalama nakliye süresi 2-3 gün arasında değişmektedir. Gümrük işlemlerinin uzaması, deniz ve hava şartları gibi unsurlar nakliye sürelerini değiştirebilmektedir.

Kıbrıs Nakliye Fiyatları

Kıbrıs nakliye fiyatları her operasyonda ayrı belirlenmektedir. Yükün ağırlığı ve hacmi en önemli etkenler olup yükleme ve teslimat noktaları, seçilen nakliye türü, resmi işlem ücretleri gibi detaylar fiyatlandırmada öne çıkmaktadır. En uygun fiyatlarla hizmet almak için çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

venus lojiistik logo

One Comment

Comments are closed.