Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Demiryolu Nakliye | Venüs Lojistik

  Venüs Lojistik
 • Anasayfa
 • Demiryolu Nakliye
demiryolu nakliye

Komple ve Parsiyel Yük Taşımacılığı

Demiryolu Nakliye

Demiryolu nakliye uluslararası alanda ve yurt içinde tercih edilen nakliye türlerinden birisidir. Demiryolu nakliyenin en temel özelliği taşımacılığın demiryolundan, vagonlarla yapılmasıdır. Özellikle komşu ülkeler arasında gerçekleştirilen ihracat ve ithalat faaliyetlerinde demiryolu nakliyenin fazlaca kullanıldığı görülmektedir.

Demiryolu nakliye ile yüklerin bir yerden başka bir yere daha uygun fiyatlı ve daha hızlı gönderilebilmesi mümkündür. Özellikle İpek Yolu gibi geçmişten bugüne farklı yerlerde kullanılan ticaret yollarının devamlılığı ve verimliliğinde demiryolu nakliyenin önemi büyüktür.

Demiryolu nakliye kullanıldığında en önemli husus yüklerin yükleme garına ulaştırılması ve boşaltma garından teslim alınmasıdır. Zaman ve diğer işlemlerin başarıyla yürütülmesi için profesyonel demiryolu nakliye firmalarına ihtiyaç vardır. Firmamız ürünlerinizin demiryoluyla en uygun şekilde transfer edilmesine aracılık etmekte, sektördeki deneyimi ve bilgi birikimiyle fark yaratmaktadır. Tarafımıza ihtiyacınızı belirttiğiniz andan itibaren bütün süreç kontrol altına alınmakta, yükleriniz en hızlı ve en güvenli biçimde alıcısına ulaştırılmaktadır.

Demiryolu Nakliye Firmaları

Demiryolu nakliye ülkemizde Osmanlı döneminden bu yana kullanılmaya devam etmektedir. Hatta ülkemiz genelindeki demiryolu ağlarının büyük çoğunluğunun o dönemden kalmış olduğunu söyleyebiliriz. Demiryolları insan taşımada kullanıldığı gibi her tonajdan yükün taşınmasında da en güvenli taşımacılık olarak öne çıkmaktadır.

Demiryolu nakliye alanında alacağınız hizmetin kalitesini etkileyen en temel unsur demiryolu nakliye firmasıdır. Firmanın süreci ne kadar iyi yönettiği son derece önemli olup mutlaka profesyonel bir iş ortaklığı tercih etmelisiniz. Firmamız yılların bilgi ve birikimiyle lojistiğin her alanında olduğu gibi demiryolu nakliyede de beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. İhtiyaca göre çözüm yolu geliştirerek her defasında beklentilerin üzerine çıkmayı başarmaktadır.

İhtiyaç doğrultusunda demiryolu nakliyede farklı vagon seçenekleri vardır ve bunlar gelişen teknolojiyle birlikte daha farklı yüklerin, daha farklı şekillerde taşınmasını mümkün kılmaktadır. G tipi kapalı vagon, F tipi yüksek tonajlı yüksek kenarlı vagon, kapalı sıvı için kapalı vagon, açık vagon, otomatik boşaltma özellikli vagon, tahıl ve maden vagonları bunlardandır. Yine açık platform vagonlar, sarnıçlı vagonlar, ağır yük vagonları, kayar kapaklı yük vagonları, habis tipi kapalı vagonlar güncel vagonlardan diğerleridir.

Demiryolu Nakliye Avantajları Dezavantajları

Demiryolu nakliye yapılabildiği ortamlarda en kolay ve en ekonomik yük taşıma yöntemi olmaktadır. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan demiryolu nakliye gerek yurt dışı nakliyede gerekse yurtiçi nakliyede birçok avantajı bir arada sağlamaktadır. Bu açıdan Demiryolu nakliye türünün sağladığı başlıca avantajlar şunlardır:

 • Demiryolu nakliye ekonomiktir. Bu sayede nakliye maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olur.
 • Demiryolu nakliye en güvenilir nakliye türüdür. Diğer nakliyelere nazaran kazar, hasar riski çok daha düşüktür.
 • Demiryolu nakliyeyle ağır tonajlı yükler kısa sürede ve güvenli biçimde istenen adrese taşınabilir.
 • Demiryolu nakliye birçok madenin taşınmasında açık ve kapalı vagon seçeneğine sahiptir. Yükünüzün özelliklerine göre vagon tercihi yapabilirsiniz.
 • Demiryolu nakliye sabit seferlerle yapılır. Bu sayede kaza, hasar alma gibi riskler minimum seviyededir.
 • Demiryolu nakliyede trafik yoktur ve yasal sınırlara riayet edilir. Böylece kısa sürede ve vadedilen sürede yük taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Her ne kadar demiryolu nakliye birçok avantaj sağlasa da bazı dezavantajları da vardır. En büyük dezavantaj demiryolu nakliyenin sadece demiryolu bulunan yerlere yapılabilmesidir. Bu nedenle özellikle dağlık bölgelere demiryoluyla ulaşım mümkün olmamaktadır. Bu da Demiryolu nakliyenin kullanım alanını sınırlandırmaktadır.

Demiryolu nakliye demiryolu ağının gelişmemiş olduğu ülkelerde çok fazla tercih edilmemektedir. Bu da alıcı ve satıcı ülkelerinin aynı gelişmişlikte demiryolu ağına sahip olmasını zorunlu kılmaktadır. Aksi taktirde hizmet alımı tercih edilmeyebilmektedir.

Demiryolu Nakliye Fiyatları

Demiryolu nakliye alanında fiyatlar önemli bir detaydır. Fiyatlar birtakım etkenlere göre değişmekte ve bunların başında gidilen lokasyon gelmektedir. Yükün teslim alındığı yer ile teslim edileceği yer arasındaki mesafe demiryolu nakliye fiyatlarının tespitinde önemli bir unsurdur.

Venüs Lojistik olarak demiryolu nakliye alanında müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyoruz. Özellikle demiryolu ağlarının rehabilite edilmesi bu alanda yoğunluğu arttıracaktır. Gün geçtikçe daha fazla yere demiryoluyla ulaşılması mümkün olacaktır. Firmamız uzan personelleriyle bütün gelişmelerin takipçisi olmakta, hızlı, güvenli ve kaliteli şekilde yüklerinizin istediğiniz adrese ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bütün bunları en uygun fiyat avantajlarıyla bir araya getirmektedir.

  HİZMETLERİMİZ

  Yurtiçi ve Uluslararası Taşımacılık Çözümleri

  Komple ve parsiyel karayolu taşımaları yeni filo ve uzman...

  Konteyner taşımalarımızı kamyonlarla, trenlerle...

  Demiryolu taşımacılığı kolay ve ekonomik nakliye yöntemi...

  Müşteriye özel araç ve organizasyonla yüklerin...

  Havayolu taşımacılığı hızlı ve güvenilir nakliye yöntemidir...

  Parsiyel taşıma hizmetimizle parça yükleriniz uygun araç...