Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Havayolu Nakliye | Venüs Lojistik

havayolu nakliye

Komple ve Parsiyel Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Nakliye

Havayolu nakliye uçak ve helikopter gibi havayolu taşıtlarıyla yüklerin bir noktadan başka bir noktaya taşınmasını ifade eder. Geçmişten bu yana ulaşımda en önemli unsur zaman olmuştur ve araştırmalar her zaman daha kısa sürede daha fazla mesafe kat etmeye odaklanmaktadır. Günümüz şartlarında ise en hızlı ulaşım havayoluyla olmakta, havayolu araçları en hızlı gidebilen araçlar konumunda bulunmaktadırlar.

Havayolu araçlarıyla sadece yolcu taşınmamakta, aynı zamanda kargo taşımacılığı da yapılmaktadır. Pek çok nedenden dolayı da bugün havayolu nakliye diğer nakliye modellerinin önüne geçmektedir. Havayolu nakliyenin en büyük verimliliği uzak mesafeler arası yük taşımada ve yüksek değerli yüklerin hızlı nakliyesinde, acil nakliye ihtiyaçlarında, arazi şartlarının diğer nakliye türlerine elverişsiz olduğu durumlarda kendini göstermektedir. Kat edilen mesafe azaldıkça zaman ve maliyet verimliliği düşse de kısa mesafeler için dahi havayolu nakliye son derece değerlidir.

Havayolu nakliye üretim kaynağında pazara mal, bilgi, enerji, ürün, hizmet, insan ve diğer kaynakların akışını yöneten, bunları kontrol eden uluslararası lojistik ağının önemli parçalarından birisidir. Venüs Lojistik havayolu nakliye alanında müşterilerinin bütün taleplerini karşılayabilmek adına özveriyle çalışmakta, güçlü acente ağıyla yüklerinizin istediğiniz noktadan istediğiniz noktalara başarıyla ulaştırmaktadır.

Havayolu Nakliye Özellikleri

Havayolu nakliye gün geçtikçe yaygınlaşan nakliye türlerinden birisidir. Bunda havayolu nakliyenin özellikleri son derece etkilidir. Bu açıdan havayolu nakliye en güvenilir eşya taşımacılığı yöntemidir. Havayollarında kaza, arıza gibi durumlar diğer nakliye türlerine nazaran çok daha az yaşanmaktadır.

Havayolu nakliye ile taşıma işlemi son derece hızlı olmaktadır. Taşıma işlemlerinin çok hızlı olması nedeniyle diğer taşımacılık yöntemlerine nazaran daha pahalı bir taşımacılıktır. Eşyaların taşınması hususunda dünyada kargo servisi bulunan bütün havalimanlarına hizmet olanağı bulunmaktadır.

Havayolu nakliye ile hassas yükler çok rahat taşınabilmektedir. Hassas yüklerin taşınması, hasar almalarının engellenmesi aşırı derecede dikkatli olmayı gerektirir. Havayolu trafikten uzak olduğu için yükler rahatlıkla korunabilir, en hassas eşyaların bütünlüğü sağlanabilir.

Havayolu nakliye hizmeti veren firmalar eşyaları taşımaya başlamadan önce sigortalama işlemi yaparlar. Böylece taşıma sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşansa dahi mümkün olan en az maddi zararla taşıma süreci tamamlanmış olur.

Havayolu nakliyede havayolu şirketleri farklı taşımacılık türleri ile hizmet verirler. Bu açıdan başlıca türler şunlardır:

 • Genel kargo: Herhangi bir özel ayrıcalığı, özel hassasiyet gereksinimi olmayan kargolar bu kapsamda taşınmaktadır.
 • Özel kargo: Eşya taşıma süreci öncesinde yük için özel işlemlerin gerekli olduğu durumlarda özel kargo devreye girmektedir. Özel kargo türünde eşyalar çeşitli kurallara uyularak istiflenmekte ve kargolama işlemleri yapılmaktadır.
 • Tehlikeli madde taşımacılığı: Tehlikeli madde taşımacılığı havayolunda en çok hassasiyet gerektiren taşımacılıktır. Yanıcı, patlayıcı ve kimyasal içerikli eşyaların taşınmasında tehlikeli madde taşımacılığı kullanılmaktadır.

Havayolu Nakliye Avantajları ve Dezavantajları

Havayolu nakliye pek çok avantaja sahip olduğu gibi birtakım dezavantajlara da sahiptir. Bunlar bir taraftan nakliye türünün daha fazla tercih edilmesine vesile olurken diğer taraftan diğer nakliye türlerine yönelmeye sebebiyet vermektedir. Ancak avantajları dezavantajlarına nazaran daha fazla ön plana çıkmakta, bu da gün geçtikçe havayolu nakliyeyi tercih edenlerin sayısını artırmaktadır. Bu açıdan başlıca avantajları şöyle sıralayabiliriz:

 • Havayolu nakliye en hızlı nakliye türüdür ve istenilen noktaya eşyalarınız çok daha kısa sürede ulaştırılır.
 • Hassas özellikteki, kırılabilecek eşyaların taşınmasında en uygun nakliye türüdür.
 • Nakliye sürecinin hızlı işlemesi zaman açısından büyük tasarruf sağlar.
 • Eşya taşıma süreçleri tüm dünyada birkaç günde tamamlanabilir. Bu sayede sigorta ücretleri düşer.
 • Ticari ortamda ürünlerinizi alıcılarına daha kısa sürede ulaştırdığınız için talep artar ve daha fazla iş alabilirsiniz.
 • Diğer nakliye türlerindeki trafik kazası, hırsızlık gibi riskler havayolu nakliyede daha düşüktür. Bu nedenle de en güvenli nakliye türü olmaktadır.

Havayolu nakliye avantajları yanında dezavantajlara da sahiptir. Yüksek tonajlı ve büyük boyutlu yüklerin havayolu nakliyeyle taşınamaması bunlardan birisidir. Ayrıca en pahalı nakliye türüdür.

Havayolu Nakliye Fiyatları

Havayolu nakliye fiyatları ürünün niteliğine ve taşınacak lokasyonlara göre değişmektedir. Parça başı ya da kg’a göre fiyatlandırma yapılabilmektedir. Uçaklarda kullanılan yakıtların pahalı olması ve hızlı bir nakliye türü olması sebebiyle en pahalı nakliye türüdür. Firmamız havayolu nakliye hususunda bütçe dostu, güvenilir çözümler sağlamaya devam etmektedir.

  HİZMETLERİMİZ

  Yurtiçi ve Uluslararası Taşımacılık Çözümleri

  Komple ve parsiyel karayolu taşımaları yeni filo ve uzman...

  Konteyner taşımalarımızı kamyonlarla, trenlerle...

  Demiryolu taşımacılığı kolay ve ekonomik nakliye yöntemi...

  Müşteriye özel araç ve organizasyonla yüklerin...

  Havayolu taşımacılığı hızlı ve güvenilir nakliye yöntemidir...

  Parsiyel taşıma hizmetimizle parça yükleriniz uygun araç...