Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Konteyner Nakliye | Venüs Lojistik

  Venüs Lojistik
 • Anasayfa
 • Konteyner Nakliye
konteyner nakliye

Komple ve Parsiyel Konteyner Yük Taşımacılığı

Konteyner Nakliye

Konteyner nakliye belirli ölçülerdeki konteynerlerin yükle doldurulup belirlenen hedefe taşınmasıdır. Aynı zamanda denizyolu nakliye, denizyolu taşımacılığı gibi isimlerle de adlandırılır. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması nedeniyle konteyner nakliye çok fazla tercih edilmekte, Avrupa kıtası, Asya kıtası ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok yerdeki limanına nakliyeler ulaştırılmaktadır.

Deniz lojistiği dünyanın en eski taşımacılık türlerinden birisidir. Farklı özelliklerde ve boyutlardaki gemilerle yapılan bu taşımacılık günümüzde yük gemileriyle yapılmakta, yük gemilerine tonlarca ağırlıktaki konteynerler aynı anda yüklenerek bir limandan başka bir limana ulaştırılmaktadır. Birçok avantaj sağladığı için de hala en çok tercih edilen nakliye türlerinden birisi olmaya devam etmektedir.

Venüs Lojistik olarak her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına en çağdaş çözümleri sunuyoruz. Bu kapsamda konteyner nakliye hizmetlerimizle de ülkemizin en öneli limanlarından yüklerinizin birçok ülkedeki limanlara ulaştırılmasını sağlıyoruz. Talebe göre diğer nakliye türleriyle konteyner nakliyeyi entegre şekilde kullanıyor, böylece kapıdan kapıya nakliye hizmeti verebiliyoruz. Ayrıca limandan limana, kapıdan limana, limandan kapıya da çözümlerimizle gereken her türlü esnekliği gösterebiliyoruz.

Konteyner nakliye ile yurt dışından yapılan ithalat nakliyelerinde, ülkemizden yurt dışına gönderilecek ihracat yüklerinde ve yurtiçi deniz yolu taşımacılığında aktif rol alıyoruz. Tedarik zincirimizde yer alan güçlü acentelerimizle yaptığımız iş birliklerimizle her türlü konteyner yükünüzü hedefe ulaştırıyoruz.

Konteyner Nakliye Firmaları

Konteyner nakliye özellikle dış ticaret alanında yoğun şekilde kullanılmaktadır. Şirketlere büyük oranda kolay ve hızlı bir taşımacılık imkânı sağlanmaktadır. Fakat konteyner nakliyenin avantajlarından yararlanabilmek için profesyonel bir konteyner nakliye firmasına ihtiyaç vardır.

Venüs Lojistik olarak konteyner nakliye alanında her türlü talebi başarıyla karşılıyoruz. Farklı ülkelere gidecek yükleriniz için farklı limanlarımızı kullanabiliyoruz. Bu alanda yapılan seferlere göre düzenli taşımacılık ve düzensiz taşımacılık olarak iki farklı grupta konteyner taşımacılığı yapılabilmektedir.

Konteyner nakliyede daha çok hız, zaman ve giderlere göre belirlenen taşıma türleri mevcuttur. Yüklere göre en uygun gemiler tercih edilerek daha iyi taşımacılık yapılabilmektedir. Bu açıdan başlıca konteyner nakliye türleri şunlardır:

 • Ro-Ro taşımacılığı,
 • Tanker taşımacılığı,
 • Kombine taşımacılık,
 • Dökme yük taşımacılığı.

Bütün bu nakliye türlerinin tamamında yüke uygun gemiler tercih edilebilmektedir. Firmamız alanında uzman personelleriyle ve yeni nesil geniş araç portföyüyle bütün ihtiyaçlarınızı karşılamakta, dünyanın pek çok ülkesine ve birçok limanına yüklerinizi ulaştırabilmektedir. Bu yönüyle de en çok tercih edilen konteyner nakliye firmaları arasında yer almaktadır.

Konteyner Nakliye Avantajları

Konteyner nakliye pek çok avantajı bir arada sağlar. Konteynerler ile gıda tahıllarından makinelere, yedek parçalardan tekstil ürünlerine kadar pek çok eşya ve mal taşınabilmektedir. Standart konteyner boyutları ile dünyanın herhangi bir yerine taşıma gerçekleştirilebildiği gibi gemi, kamyon, tren gibi terminallerde aktarımlar yapılarak farklı araçlarla yükler son alıcısına kadar ulaştırılabilir.

Konteynerlerin yüklenmesi ve boşaltılması mekanize ekipman, vinç ve otomatik sistemlerle olur. Bu da sürecin çok daha hızlı, çok daha güvenli geçmesini sağlar. Farklı taşıma türleri arasında transfer için harcanan süre konteynerler ile minimuma iner ve yükler kamyon, tren, gemi gibi araçlarla uzun mesafelere kolayca taşınabilir.

Konteynerlerin taşınması açılmadan olur. Bu durum hırsızlık ve kurcalama riskini büyük oranda azaltır. Son derece kuvvetli materyallerden yapılan konteynerler içinde yer alan malzemelerin hasar alması ve çevresel faktörlerden etkilenmesi güçtür. Konteyner bilgisayar sistemi üzerinden izlenebilmekte, böylece malın nerede olduğu çok rahat takip edilebilmektedir.

Uluslararası alanda konteyner nakliye çözümlerine ihtiyacınız olduğu taktirde firmamızın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Konteyner nakliye hatları arasında önemli bir yere sahip olan Venüs Lojistik firmamız konteyner taşımacılığını karayolu, denizyolu gibi her türlü ihtiyaca uygun yönetebilmektedir. Hem yurt içi hem yurt dışı konteyner taşımacılık gereksinimlerini başarıyla karşılamaktadır.

Konteyner Nakliye Fiyatları

Konteyner nakliye uygun fiyatlı olmasıyla da öne çıkar. Özellikle denizyolu kullanıldığında nakliye maliyeti çok daha düşer. Ancak fiyatlar bazı kriterlere göre değişmektedir. Örneğin yurt içi taşıma ve yurt dışı taşıma fiyatlandırmada etkendir. Varılacak süre, liman, malın ağırlığı, malın boyutları gibi etkenler de fiyatlarda belirleyicidir.

Firma olarak her zaman güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı çözümlerin adresiyiz. Yenilikçi çözümlerimizden ve uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için her zaman çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

  HİZMETLERİMİZ

  Yurtiçi ve Uluslararası Taşımacılık Çözümleri

  Komple ve parsiyel karayolu taşımaları yeni filo ve uzman...

  Konteyner taşımalarımızı kamyonlarla, trenlerle...

  Demiryolu taşımacılığı kolay ve ekonomik nakliye yöntemi...

  Müşteriye özel araç ve organizasyonla yüklerin...

  Havayolu taşımacılığı hızlı ve güvenilir nakliye yöntemidir...

  Parsiyel taşıma hizmetimizle parça yükleriniz uygun araç...