Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Özbekistan Nakliye | Venüs Lojistik

ozbekistan nakliye

Özbekistan Nakliye

Özbekistan nakliye hizmetlerimizle Türkiye ile Özbekistan arasında profesyonel taşımacılık yapıyor, müşterilerimizin her türlü ihtiyacına dünya standartlarında çözümler üretiyoruz. Orta Asya’da bir ülke olan Özbekistan aynı zamanda yedi bağımsız Türk devletinden biridir. On iki ile ve bir özerk cumhuriyete sahip olan ülke, tarihi önemi ve stratejik konumu ile zengin bir kültürel mirasa ev sahipliği yapmaktadır.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte Özbekistan da bağımsızlığını ilan etmiş, fakat yıllar içinde beklenen atılımları bir türlü gösterememiştir. Serbest ekonomiye geçiş çalışmalarıyla birlikte ülkede iyileşme beklentisi devam etmektedir. Dünyanın en büyük pamuk ihracatçılarından birisi olan ülke, dev enerji üretim tesislerine, doğalgaz kaynaklarına sahiptir. Bu da Özbekistan’ı Orta Asya’nın en büyük elektrik üreticisi yapmıştır.

Türkiye ile Özbekistan arasında köklü bir ilişki vardır ve özellikle ticari alanda uzun yıllardır birçok şirket iki ülke arasında ithalat ihracat yapmaya devam etmektedir. İthalat, ihracat ürünlerinin taşıması sırasında da Özbekistan nakliye hizmeti veren firmalara ihtiyaç olmaktadır.

Venüs Lojistik olarak Türkiye ile Özbekistan arasında taşınması gereken her türlü yükü taşıyoruz. Müşteri memnuniyetini en temel esas kabul ediyor, farklı ihtiyaçları karşılayabilme potansiyelimizle her defasında beklentilerin üzerinde sonuçlara imza atıyoruz.

Özbekistan Konteyner Nakliye

Özbekistan nakliye alanında en fazla tercih edilenlerden birisi konteyner nakliyedir. Konteynerler fiziki açıdan son derece sağlam sandıklar olup dış etkenlere karşı yüksek dayanıklılıktadırlar. Bu nedenle uluslararası nakliyede güvenli bir taşımacılık sunarlar. Uluslararası Standartlar Örgütü konteynerlerin belli standartlara sahip olduğunu belirtmektedir ve bu sandıklar birden fazla yükün tek bir taşına ünitesinde taşınabilmesini mümkün hale getirmektedir.

Konteynerler ile yükleme ve boşatma daha seri yapılmaktadır. Araçtan araca kolayca aktarılmaktadır. Bütün bunlar da nakliye sürecini hızlandırmakta, Özbekistan’a yapılacak taşımacılıklarda da fazlaca öne çıkmaktadır.

Konteyner nakliyede yükleme işlemleri tek seferde yapıldığından tekrar açılmadan son alıcıya kadar ulaşabilmektedir. Elleçleme işlemleri en aza inmekte, yüklerin hasar aması engellenmektedir. Zaman açısından büyük tasarruf sağlanmakta, yükleme ve boşaltma işlemleri daha kolay ve daha hızlı yapılabilmektedir. Konteynerlerin dayanıklı malzemelerden yapılması yüklerin zarar görmeden alıcıya ulaşmasını sağlamakta, dış etkenlerden korumaktadır. Hava geçirmediği için de gıda ürünleri dahi güvenle taşınabilmektedir.

Özbekistan’a parsiyel yükler dahi konteynerler ile taşınabilmektedir. Maliyet açısından tasarruf sunmakta, denizyoluyla süreç hızlandırılmaktadır. Denizyolu geçmişten bu yana konteyner taşımacılığında çok yoğun kullanılmakta, tek bir yük gemisiyle tonlarca yük tek seferde taşınabilmektedir. Bu da zaman ve maliyet açısından avantaj sunmaktadır. Limanlarda yükleme boşaltma işlemleri daha seri yapıldığından beklemeler azalmakta, bekleme maliyeti düşmektedir.

Özbekistan konteyner nakliye ile taşınabilecek ürün çeşidi oldukça fazladır. Makine, beyaz eşya, sanayi ürünleri, tarımsal ürünler, hammadde ürünleri, makine parçaları, tekstil ürünleri ve daha fazlası taşınabilmektedir. İçinde taşınacak ürüne göre konteyner çeşitleri vardır ve bunlar en temelde kuru yük konteynerleri ve dökme yük konteynerleri olarak ayrılır. Dökme yük konteynerleri ile arpa, buğday, tohum, kum gibi ürünler taşınabilir. İzole konteynerler sayesinde dondurulmuş ya da soğuğa dayanıklı ürünler taşınabilir. Sıvıların ve hayvanların taşımacılığındaysa özel amaçlı konteynerler kullanılır.

Konteyner nakliyede konteyner türü seçimi doğru yapılmalıdır. Bununla birlikte en önemli hususlardan birisi yüklemenin doğru yapılmasıdır. Yükleme sırasında yüklerin birbirine zarar vermemesi ve dışardan zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Firmamız deneyimli personeli ve donanımlı araçlarıyla Özbekistan’a gidecek yüklerinizi konteynerler ile taşıyabilmektedir.

Özbekistan Karayolu Nakliye

Karayolu Özbekistan’a taşınacak yüklerde en fazla tercih edilen taşıma yöntemidir. Türkiye’den Özbekistan’a karayoluyla doğrudan ulaşılabilmesi karayolunun tercih edilme yoğunluğunu arttırmaktadır. Gerek Türkiye içinde gerekse Özbekistan içinde karayoluyla hemen her yerden yükleme yapılıp teslimat gerçekleştirilebilmektedir.

Özbekistan karayolu nakliye uygulamalarımızda müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine göre esneklik gösterebiliyoruz. Müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutabilmek adına geniş hizmet yelpazemiz ve sigortalı taşımamızla mağduriyetlerin önüne geçiyoruz.

Müşterilerimize kapıdan kapıya teslimat, toplama, paketleme ve dağıtım, gerekli evrakların hazırlanması, gümrükleme işlemlerinin yapılması, sigorta işlemleri, tedarik zinciri yönetimi, depolama ve dahasını sunuyoruz. Taşımacılık faaliyetlerinin her aşamada mevzuata uygun gerçekleştirilmesine yardımcı oluyoruz. Nakliye sürecimizin her aşaması hakkında müşterimizi bilgilendiriyor, teslimatlarımızı tam zamanında yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak geniş araç filomuz arasından ihtiyaca en uygununu temin ediyoruz.

Özbekistan karayolu nakliyede yükün özelliklerine, yükün miktarına, müşteri taleplerine göre farklı nakliye türleri geliştirmiş bulunuyoruz. Böylece ihtiyacınıza en uygun karayolu nakliye seçeneğini kullanabiliyor, kaliteli, güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı alternatiflerden yararlanabiliyorsunuz.

Özbekistan Parsiyel Nakliye

Özbekistan’a yük göndermek isteyen müşterilerimizin en fazla tercih ettiği nakliye türlerinden birisi parsiyel nakliyedir. Özbekistan parsiyel nakliye ile parça yükleriniz çok rahat taşınabilmekte, yükünüzün miktarı her ne olursa olsun Özbekistan’daki alıcılarına ulaştırılması mümkün olmaktadır.

Parsiyel nakliye uygulamalarımızda aynı yere gitmekte olan birden fazla kişiye ait yük tek bir araçla taşınabilmektedir. Denizyolu, karayolu, demiryolu gibi yollar birlikte kullanılabilmekte, farklı alıcıların malları farklı satıcıların malları tek bir araçla taşınabilmektedir.

Özbekistan parsiyel nakliye uygulamalarımızda hava ve yol koşullarına göre en kısa sürede teslimat yapılmaktadır. Türkiye’nin her yerinden yükleriniz depolarımızda toplanmakta, depolarımızdan haftanın belirli günleri, düzenli olarak yükleme yapılıp araçlarımız Özbekistan’a doğru yola çıkmaktadır. En uygun güzergah üzerinden hedef ilkeye giriş yapıldıktan sonra alıcı adreslerine kadar dağıtım gerçekleştirilmektedir. Böylece kapıdan kapıya nakliye hizmeti sizleri beklemektedir.

Özbekistan parsiyel nakliye küçük hacimli ithalatlarda büyük kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde pek çok firma küçük hacimli ithalatları yapıldığı için her zaman bir araç dolusu yükü olmayabiliyor. Firmamız nakliye süreçlerini kolaylaştırmak için küçük ölçekli yüklerin taşınması hususunda sizlere bütün kolaylığı sağlamaktadır. Parsiyel nakliye ile bir ya da birden fazla alıcı tarafından firmadan sipariş edilen mallar birleştirilerek tek yük halinde taşınabilmektedir. Alıcıları farklı yükler aynı konteyner ya da vagon içinde Özbekistan’a götürülebilmektedir.

Parsiyel nakliye birçok avantaj sağlamakta, tercih edilirliğinin yüksek olması da bundan kaynaklanmaktadır. Bu açıdan Özbekistan parsiyel nakliyenin başlıca avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Parsiyel nakliye az miktarda yükü olan bir müşterinin bütün bir aracı kiralamasının ve bunun kira masrafını ödemesinin önüne geçer. Nakliye maliyeti taşınan malın ağırlığına veya hacmine göre hesaplanarak sadece yükünüzün araç içindeki durumuna göre ödeme yaparsınız. Depolama maliyetlerini azaltır, araç navlun bedelini diğer yük sahipleriyle paylaşarak lojistik giderinizi minimum seviyeye indirirsiniz.
 • Parsiyel nakliye ile tehlikeli maddeler hariç hemen bütün yükler taşınabilmektedir. Bu da farklı sektörlerdeki firmalara büyük kolaylık tanımaktadır.
 • Bu nakliye türünde aynı araca aynı güzergaha gidecek yükler yüklenir. Bu sayede depodan çıkan araç başka yerlere uğramadan teslimat adreslerine hareket eder. Böylece zaman kaybı yaşanmaz ve en kısa sürede nakliye işlemleri nihayete erdirilir.
karayolu nakliye

Her ne kadar parsiyel nakliye birçok avantaj sağlasa da diğer nakliye türlerine nazaran daha fazla deneyim, daha fazla özveri, daha hassas iş planı gerektirir. Bu yüzden de parsiyel nakliye hizmeti alacağınız firmayı tercih ederken daha seçici olmalısınız. Venüs Lojistik olarak uzun yıllardır parsiyel nakliye alanında aktif rol alıyoruz. Bütün süreci alanında uzman personellerimizle yönetiyor, hiçbir karışıklığa ve aksaklığa mahal vermeden yüklerinizin Özbekistan’a ulaştırılıp alıcılarına teslim edilmesini sağlıyoruz.

Özbekistan Frigo Nakliye

En fazla ihtiyaç duyulan ve tercih edilen Özbekistan nakliye türlerinden birisi frigo nakliyedir. Frigo nakliye ile Türkiye – Özbekistan ihracat taşımaları soğuk zincir ile yapılabilmektedir. Özbekistan’ın oldukça sert bir iklime sahip olması Türkiye’den bir takım ısı hassasiyeti yüksek ürünlere rağbeti arttırmaktadır. Bu ürünler de frigo ile sabit sıcaklıkta tazeliğini, kimyasal özelliklerini muhafaza ederek alıcısına ulaştırılmaktadır.

Özbekistan frigo nakliye işlemlerinde tamamen özel hazırlanmış, soğutmalı dorseler kullanılmaktadır. Dorselerin ısı yarları 18 ile -26 derece arasında ayarlanabilmekte, yükün türüne göre belli ısılar göz önünde bulundurulmaktadır.

Türkiye’den Özbekistan’a soğuk zincir taşımacılığı ile pek çok farklı alanda, tonlarca ürün taşınmaktadır. Taze sebze ve meyveler, dondurulmuş gıdalar, kuruyemişler, tıbbi ürünleri medikal malzemeler, et ürünleri, süs bitkileri ve daha sabit ısıda muhafaza edilmesi gereken çok sayıda ürün başarıyla taşınmaktadır. Yükleme yapılacak araç henüz yüklemeden önce uygun ısıya ayarlanmakta, yükleme içerde hava sirkülasyonu olacak şekilde tamamlanmakta ve şoförlerimiz bütün süreci kontrol altında tutmaktadırlar.

Frigo nakliye ile taşımacılığını yaptığımız taze sebze ve meyveler hiçbir şekilde tazeliklerini kaybetmemektedirler. Son alıcısına kadar aynı tazelikte ulaştıklarından raf ömürlerinde kısalma olmamakta, rahatlıkla tüketime ve satışa sunulmaları mümkün olmaktadır. Benzer şekilde frigo nakliye ile çeşitli kimyasal maddeler taşınabilmekte, sabit ısıda taşıma işlemleri yapıldığından ürünlerin kimyasal yapılarında herhangi bir değişim olması engellenmektedir. Firmamız frigo nakliye hizmetleriyle bu şartlarda Özbekistan’a taşınması gereken her türlü yükünüze yardımcı olmakta, hızlı ve güvenli biçimde teslimat yapmaktadır.

Özbekistan Ağır Nakliye

Türkiye ile Özbekistan arasında çok farklı sektörlerde iş birlikleri olmaktadır. Bu nedenle zaman zaman standart dışı yükler ortaya çıkmakta, hacim ve ağırlık olarak standardın dışında yüklerin de iki ülke arasında taşınması gerekebilmektedir. Özbekistan ağır nakliye hizmetimizle makine, yedek parça, fuar stantları, endüstriyel tesisler, iş makinaları, trafolar, silola, türbinler, askeri malzemeler ve çok daha fazlasını taşıyabiliyoruz.

Ağır nakliye üst düzey uzmanlık ve ekipman gerektirdiğinden her nakliye firmasının yapacağı bir iş değildir. Mutlaka alanında özel eğitimli personeller görev almalı ve ağır nakliyeye uygun araçlara sahip olunmalıdır. Firmamız bütün uluslararası ağır yük taşımacılığı prosedürlerine uygun biçimde taşımacılık yapmaktadır. Montaj, demontaj, sigortalama, depolama gibi ağır nakliyede öne çıkan diğer hizmetleri yerine getirebilmektedir.

Özbekistan Komple Taşımacılık

Özbekistan komple taşımacılık ile tek bir müşteriye ait yükün bir araca yüklenerek taşınması mümkündür. Bir aracı komple dolduracak kadar yükünüz varsa komple taşımacılık pek çok avantajı bir arada sunar. Yüklerinizde elleçleme en aza ineceğinden herhangi bir hasar olmadan taşınabilir. Araç başka yerlere uğramayacağından en kısa sürede teslimat yapılır. Firmamız geniş araç filosuyla komple taşımacılık hizmetlerinde en üst düzeyde çözümlerin adresidir.

Türkiye Özbekistan Nakliye Güzergahı

konteyner nakliye tasima

Türkiye ile Özbekistan sınır komşusu değildirler. Bu nedenle Türkiye Özbekistan nakliye güzergahı doğrudan geçiş şeklinde olmamaktadır. Firmamız her zaman müşterilerinin mal güvenliğine hassasiyet göstererek en güvenli nakliye güzergahını kullandığı gibi vadedilen sürede teslimat yapabilmek için en kısa güzergahları bulmaktadır.

Yüklerinizin güvenliği ve daha kısa teslimat süresi adına Özbekistan nakliye hizmetlerimiz iki farklı güzergahta devam etmektedir. Bunlardan ilki Türkiye, Gürcistan, Rusya, Kazakistan, Özbekistan şeklinde olup bütün bu sınırlar geçilerek Özbekistan’a ulaşılmaktadır.

Özbekistan’a ikinci güzergahımız ise İran üzerindendir ve Türkiye, İran, Türkmenistan, Özbekistan şeklinde geçişlerimiz devam etmektedir.

Özbekistan nakliye hizmetlerimizde ülkemizin birçok ilinden yük kabulü yapabiliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına bütün illerimizi faaliyet alanımıza dahil edebiliyoruz. Yine de en çok talep aldığımız illerin başında İstanbul, İzmir, Antalya, Adama, Mersin, Bursa, Denizli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Gaziantep, Isparta gibi yerler gelmektedir. Parsiyel nakliye hariç diğer nakliyelerimize yükünüzün bulunduğu yerden başlayabiliyoruz.

Özbekistan’a varan araçlarımız orada da gümrük işlemlerinin ardından hemen her yere dağıtım yapabilmektedir. Güçlü acente ağımız sayesinde varış güzergahımız arasında bulunan yerlerin bazıları şunlardır:

 • Semerkant        
 • Margilon            
 • Andican
 • Cizzak  
 • Hive     
 • Shohimardon
 • Buhara
 • Karşi     
 • Urgenç
 • Angren
 • Kokand
 • Tirmiz
 • Fergana              
 • Moynak              
 • Taşkent
 • Nukus 
 • Ulistan

Özbekistan Nakliye Süresi

Özbekistan’a yük göndermek ya da yük teslim almak isteyenlerce en fazla merak edilen konulardan birisi Özbekistan nakliye süresi olmakta, bir aracın kaç günde Türkiye’den Özbekistan’a varacağı araştırılmaktadır.

Öncelikle Özbekistan nakliye faaliyetlerini etkileyen birçok etken, teslimat sürelerinde değişkenlik yaratmaktadır. Venüs Lojistik olarak Türkiye – Özbekistan nakliye hizmetlerimizde tam zamanında teslimat yapıyoruz. Nakliye süreçlerini en iyi şekilde yöneterek müşterilerimizi memnun etmeyi başarıyoruz. Yüklerinizin daima en hızlı biçimde alıcılarına ulaşmasına yardımcı oluyor, profesyonel ekibimizle operasyon süreçlerini yakından takip ediyoruz.

Özbekistan nakliye süreleri tercih edilen taşımacılık yöntemine, seçilen güzergaha göre değişebilmektedir. Ayrıca kat edilen mesafeler son derece zorlu hava şartlarına sahiptir. Bu nedenle hava koşulları, yol durumları gibi etkenler de nakliye sürelerinde pay sahibidir.

Türkiye Özbekistan hattında farklı gümrüklerde işlemler yapılmaktadır. Gümrüklerdeki yoğunluk gümrüğe ve döneme göre değişebilmektedir. Bu nedenle gümrüklerdeki bekleme süreleri de nakliye sürelerini değiştirmektedir. Ancak ortalama 12 – 15 gün arasında gönderileriniz son alıcısına ulaşmaktadır.

Özbekistan Nakliye Fiyatları

Ankara – Taşkent 5.700 USD
İstanbul – Taşkent 6.000 USD.
Mersin – Taşkent 5.300 USD
Bursa – Taşkent 6.200 USD

Özbekistan nakliye fiyatları birtakım etkenlere göre değişmektedir. Bu yüzden her operasyon ayrı fiyatlandırılmaktadır. Dilediğiniz zaman iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilir, ekiplerimizin istediği bilgileri paylaşarak Özbekistan nakliye ihtiyacınız için net fiyat teklifi alabilirsiniz.

Venüs Lojistik olarak Özbekistan’a yaptığımız bütün seferlerde kaliteli, güvenilir, hızlı ve uygun fiyatlı hizmetin adresi oluyoruz. Bu nedenle piyasa koşullarında en uygun fiyat avantajını firmamızın sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Firmamızın sunacağı Özbekistan nakliye fiyatlarında başlıca etkenler şunlar olmaktadır:

 • Mesafe: Nakliye alanında mesafe son derece önemlidir. Mesafeye göre harcanacak yakıt, personel mesaisi gibi detaylar değişir. Günümüz teknolojisiyle yükleme ve teslimat adresleri arasındaki mesafe noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Bu nedenle her operasyonumuz için henüz öncesinde ne kadar mesafe kat edileceği görülebilmekte, fiyatlandırmada kullanılabilmektedir.
 • Güzergah: Türkiye’den Özbekistan’a gidecek tırlarımız farklı güzergahlar kullanabilmektedir. Gidilecek güzergaha göre mesafe, ek giderler, ek ücretler vs. değişeceği için güzergaha göre fiyat farkı olabilmektedir. Özbekistan’a hem İran hem de Gürcistan üzerinden geçişler olmakta, buna göre de fiyat değişebilmektedir.
 • Yükün Özellikleri: Yükün ağırlığı ve hacmi Özbekistan nakliye fiyatları üzerinde en temel etkenlerden biridir. Ağırlık yükün kilogramı, tonu olarak hesaplanırken hacim en, boy, yükseklik olarak hesaplanmakta, her ikisi de fiyat tespitinde kullanılmaktadır.
 •  Yükün Türü: Türkiye ile Özbekistan arasında çok farklı alanlarda ticari ilişkiler devam etmekte, onlarca farklı sektörde firmalar iş birlikleri kurarak yüklerini Özbekistan’a firmamız aracılığıyla taşıtabilmektedir. Yükün türüne göre kullanılacak güzergah, araç tipi, ek hizmetler ve nakliye türü değişebilmektedir. Firmamız yük türüne göre fiyatlandırma yapmaktadır.

Özbekistan nakliyede bazı sabit giderler olmakta ve bunlar idari işlemlerle, evraklarla vs. alakalı olmaktadır. Sabit gider fiyatları kamu kurumlarınca belirlendiğinden bizim dahlimiz yoktur. Anca k fiyat ayarlamaları kimi zaman yıllık kimi zaman dönemlik arttırılmaktadır. Hızlı, güvenilir ve kaliteli nakliye ihtiyaçlarını en uygun fiyata sağlamak isteyenlerin adresi firmamız olmaktadır.

venus lojiistik logo