Yurtiçi ve Yurtdışı Uluslararası Nakliye

Mersin - İstanbul - Bursa - Konya - Hatay - Gaziantep 0 (216) 475 1048 info@venuslojistik.com

Irak Nakliye | Venüs Lojistik

karayolu demiryolu havayolu blog

Irak Nakliye

Irak nakliye hizmetleri Türkiye ile Irak arasında herhangi bir ticari faaliyette bulunan bütün şirketlerin en temel ihtiyacıdır. Venüs Lojistik olarak uzun yıllardır her defasında beklentilerin üzerinde hizmet kalitesiyle müşterilerimizin yardımcısı oluyor, bilgi, birikim ve deneyimimizle memnuniyetinizi en üst seviyede karşılamayı sürdürüyoruz.

Çok uzun yılların deneyimine ve tecrübesine sahip olduğumuz Irak nakliye alanında pek çok farklı nakliye türüyle öne çıkıyoruz. Yüklerinizin ihtiyacınız doğrultusunda karayoluyla, havayoluyla ya da denizyoluyla taşınarak kapıdan kapıya ulaştırılmasını sağlıyoruz. Parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır nakliye, komple yük taşımacılığı gibi farklı hizmetlerle müşterilerimize kaliteli çözümler sağlıyoruz.

Irak’a gidecek yüklerinizi en hızlı ve en güvenli biçimde alıcısına ulaştırmak, uygun fiyatlı, kolay ödeme seçeneklerimizden istifade etmek için çağrı merkezimiz kullanabilirsiniz. Hizmet detaylarına göre merak ettiğiniz soruların cevaplarını alarak Irak ile iş birliğinizi genişletebilirsiniz.

Irak Nakliye Firmaları

Irak Batı Asya körfez ülkelerinden birisi olup Türkiye ile de sınır komşusudur. Köklü bir geçmişe sahip olan ülke, yıllar içinde özellikle siyasi istikrarsızlıkların merkezi olmuştur. Pek çok savaşın yaşandığı ve yaşanmaya devam ettiği Irak ile Türkiye arasında ticari ilişkiler her zaman farklı seviyelerde devam etmiştir. Bütün bu ticari faaliyetlerin sürdüğü ortamdaysa en büyük ihtiyaç profesyonel bir Irak nakliye firması olmaktadır.

Çoğu kez Irak ile Türkiye’nin sınır komşusu olması nedeniyle iki ülkede arasında yapılacak nakliye faaliyetlerinin kolay olacağı varsayılır. Ancak çeşitli nedenlerle aksaklıklar olmaması için mutlaka profesyonel firmalardan ve ekiplerden destek alınmalıdır. Çünkü kara sınırımız bulunsa ve geçişin kolay olacağı düşünülse dahi güvenilir ve doğru nakliye uygulamaları için alanında tecrübeli bir ekipten destek alınmalıdır.

Irak nakliye alanında geçmiş yıllarda çeşitli aksilikler olmuştur. Günümüzdeyse bu zorluklar büyük oranda aşılmıştır. Bunda özellikle Irak nakliye sektöründe meydana gelen yeniliklerin payı büyüktür. Zaman içinde sektörde ihtiyaçlar değişmiş, buna uygun olarak da gelişmeler olmuştur. Yenilikler ve gelişmelerle nakliye çalışmaları daha rahat yapılabilmekte, süreç daha hızlı işleyebilmektedir.

Irak nakliye uygulamalarında daha çok tırlar kullanılır. Tırlar ile farklı özelliklerde çok fazla yük taşınabilir. Taşınan yük için güvenlik önlemleri alınmalıdır ve belirli bir plan doğrultusunda hareket edilmelidir. Firmamız Irak nakliye firmaları arasında yıllardır en çok tercih edilen ve en fazla tavsiye edilenlerden birisidir. Bütün çalışmalarımızda tecrübe sahibi bir ekip görev yapmaktadır. Uzman ekibimiz alanında eğitimli, deneyim sahibi, bilgi birikimi yüksek, sektörü yakından takip eden, dinamik kişilerden oluşmaktadır. Müşterilerimiz her zaman sektörün en güvenilir çözümleriyle karşılaşmakta, iletişime geçtiğiniz anda bütün süreci kontrol altına alarak dilerseniz Irak’a taşınacak yükleriniz en kaliteli biçimde son alıcısına ulaştırılmaktadır.

Venüs Lojistik olarak taşınması gereken yüklerinizin güvenliğine büyük önem veriyoruz. Tam donanımlı yapımızla farklı nakliye türleri uyguluyor, farklı güzergahlar kullanıyoruz. Uyguladığımız nakliye türlerinden sizin için en uygunu hangisiyse onu seçiyoruz. Yük incelemesiyle yükünüz için en doğru taşıma planını hazırlayarak herhangi bir sorunla karşılaşmadan, vadedilen sürede teslimatlarınızın yapılmasını sağlıyoruz. Sizler de Irak gibi zor bir ülkede herhangi bir nakliye sorunuyla karşılaşmamak, maddi ve manevi zararlar yaşamamak için firmamızı tercih edebilir, yenilikçi, uygun fiyatlı, güvenilir, kaliteli bir iş birliği deneyimi yaşayabilirsiniz.

Irak Karayolu Nakliye

Irak ile Türkiye’nin sınır komşu olması iki ülke arasındaki nakliyelerde karayolunun kullanılmasına neden olmaktadır. Irak karayolu nakliye uygulamalarımız ise Irak’ın özel durumundan dolayı farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde Irak’ı lojistik açısından Kuzey ırak ve Güney Irak olarak ele almakta fayda var. Kuzey Irak bölgesine aktif olarak sevkiyatlar yapılmaya devam etmekte, herhangi bir sıkıntı olmadan Türkiye’den çıkan araçlarımız kapıdan kapıya teslimat yapabilmektedir. Fakat Güney’e gidecek karayolu yükleri çoğunlukla aktarmalı ya da yabancı plakalı çekicilerle dorselerin taşınmasıyla alıcıya ulaştırılmaktadır. Irak karayolu nakliye işlemlerinin tamamında gümrük işleri ise Halil İbrahim Gümrüğünde tamamlanmaktadır.

Irak karayolu nakliyesinde kullanılan birtakım belgeler vardır. Bu belgeler yük cinsine göre değişkenlik göstermektedir ve CMR, İngilizce Fatura, Çeki Listesi, Menşe Şahadetnamesi, Gıda Ürünlerinde Tarım Belgesi, SGS bunlar arasında yer almaktadır.

Irak karayolu nakliye hizmetleri kendi içinde birçok türe sahiptir. Karayolu nakliye türlerinin oluşmasında yükün özellikleri, müşteri talepleri, taşıma yöntemi gibi etkenler etkili olmakta, firmamız geniş nakliye türüyle her türlü talebi başarıyla karşılamaktadır.

Irak Parsiyel Nakliye

Irak ile Türkiye arasında gerçekleştirilen ticari faaliyetler çok farklı sektörlerde, çok farklı yoğunluklarda olabilmektedir. Bu nedenle birçok kez bir müşterinin bütün bir aracı dolduracak kadar yükü olmayabilmektedir. Bu gibi parça yüklerdeyse Irak parsiyel nakliye hizmetimiz devreye girmekte, Irak’a taşınması gereken her türlü parça yükünüz alıcısına ulaştırılabilmektedir.

Irak parsiyel nakliyede Türkiye’nin her yerinden mal kabulü yapabiliyoruz. Mallarınızı depolarımızda topluyor, haftanın belirli günlerinde gümrük işlemlerini halledip depomuzdan Irak’a doğru yola çıkıyoruz. En kısa sürede ve en planlı biçimde yüklerinizin alıcılarına ulaşmasını sağlıyoruz.

Irak parsiyel nakliye ile yükü aracı doldurmayacak müşterilerimiz başka müşterilerimizle aracı ortak kullanmaktadır. Dolayısıyla birden fazla kişinin yükü aynı araca yüklenip Irak’a doğru yola çıkarılmakta, orada da bütün yükler alıcı adreslerine dağıtılmaktadır.

Parsiyel nakliye birçok avantajı bir arada sağlasa da en komplike nakliye türüdür. Bu nedenle parsiyel nakliye hizmeti alınacak firma seçilirken çok daha ihtiyaçlı olunmalıdır. Çok daha profesyonel bir ekip nakliye sürecini yürütmelidir.

Parsiyel nakliyede dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi aynı güzergaha gidecek yükleri aynı araca yüklemektir. Aynı zamanda araçta taşınacak yüklerin beraber taşınmaya uygun olması gerekir. Firmamız bütün bu gereklere fazlasıyla dikkat etmekte, Irak’a parça yüklerinizi şu avantajlar eşliğinde taşımaktadır:

 • Irak parsiyel nakliyenin en büyük avantajı maliyettir. Az yükünüz için bütün bir nakliye aracının kira masrafını ödemek zorunda kalmazsınız. Yalnızca araçta yükünüzün kapladığı alan kadarının kirasını öder, maliyet tasarrufu sağlarsınız.
 • Irak parsiyel nakliyede aynı güzergaha gidecek yükler aynı araca yüklenmektedir. Böylece depolarımızda yükleme yapıp gümrük işlemleri tamamlanan araçlarımız doğrudan varış noktalarına yol almaktadırlar. Bu da lojistik faaliyetlerimizin en hızlı şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmakta, zamanı verimli kullanmayı sağlamaktadır.
 • Irak parsiyel nakliye hizmetlerimiz kapıdan kapıya, kapıdan gümrüğe, gümrükten kapıya gibi farklı seçeneklere sahiptir. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun parça yükleriniz teslim alınabilmektedir. Daha sonra da Irak’ın hemen her yerine teslim edilebilmektedir.

Irak Frigo Nakliye

Irak’ın sınır komşumuz olması nedeniyle en çok kullanılan nakliye türlerinden birisi Irak frigo nakliye olmaktadır. Frigo nakliye hizmetlerimiz alanında deneyim sahibi, tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek ekiplerimizce ihtiyaçlarınız doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Frigo nakliye soğuk zincir taşıma olup belli bir ısı değerinde taşınması gereken, hassas yükler için kullanılır. Nakliye işlemlerinde özel donanımlı, soğutmalı dorseler tercih edilir ve dorseler ilk yüklemeden son teslimata kadar aynı ısıda tutulur.

Frigo nakliyede yüklemeler Türkiye’deki belirtilen adresten, sözleşmedeki tonaj ve miktarda yapılır. Yükleme şoför nezaretinde gerçekleştirilir. İşlemlerin tamamlanmasından sonra fatura, yük evrakları, irsaliye gibi evraklar şoför tarafından teslim alınır. İlgili gümrüğe sevk edilerek gümrükleme işlemleri tamamlanır. Şoför yeniden evrakları teslim alarak Irak’ın sevk şehrine doğru yol alır. Habur Sınır Kapısında çıkış işlemleri yapıldıktan sonra Halil İbrahim Peşmerge gümrüğünde ithalat işlemleri gerçekleştirilir.

Ardından yükün teslimat adresi neresiyse oraya teslimat yapılır. Araç henüz yüklenirken bir düzen halinde yüklenerek içeride hava sirkülasyonunun olması sağlanır. Isı derecesi yüke göre 18 ila -26 arasında ayarlanabilir. Bu alanda pek çok farklı yük her gün Türkiye – Irak arasında taşınmaktadır. Yaş sebze ve meyveler, narenciyeler, katı ve yemekli yağlar, konserve türleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tıbbi malzemeler, sağlık ürünleri, ilaçlar bunlar arasında en fazla tercih edilenlerdir. Nesi nesil, tam donanımlı araçlarımız ve uzman personellerimizle Irak frigo nakliye ihtiyaçlarınız en iyi biçimde karşılanmaktadır.

Irak Ağır Nakliye

Irak ağır nakliye hizmetlerimiz kapsamında uzman ekibimizle standart dışı yüklerin taşımacılığını yapıyoruz. Bunun için alanında özel eğitimli ekibimiz ve yeterli ekipman donanımlarımızla hareket ediyoruz. Sadece taşıma değil, ağır nakliyenin çoğu kez bir parçası olan montaj, demontaj, depolama, sigortalama gibi özel hizmetleri de sağlayabiliyoruz.

Irak ağır nakliye çözümlerimiz kapsamında standart dışı pek çok yükü taşıyabilmekteyiz. En fazla taşımamız isteneler arasındaysa trafo, türbin, santral, silo, kule, askeri malzemeler, fuar stantları, iş makinaları, inşaat konteynerleri ve daha fazlası olmaktadır. Bütün ağır yükleriniz firmamız profesyonel ekipleriyle en kısa sürede Irak’taki alıcı adresine ulaştırılmaktadır.

Irak Komple Taşımacılık

Irak komple taşımacılık en çok tercih edilen nakliye hizmetlerimizden birisidir. bu uygulamamızda tek bir müşteriye ait yük bir araca yüklenerek taşınıp alıcısına teslim edilmektedir. Doğrudan adresten adrese, herhangi bir elleçleme olmadan taşıma yapılabilmekte, yükleme ve teslimat zamanları esnetilebilmektedir.

Türkiye Irak Nakliye Güzergahı

Türkiye Irak nakliye güzergahı seçiminde en hızlı ve en güvenilir olanı tercih etmeye çalışıyoruz. Venüs Lojistik olarak uzun yıllardır Ortadoğu coğrafyasında aktif rol alan, deneyimli, hatlarda uzmanlığı olan bir ekibiz. Müşterilerimizin memnuniyeti için en iyi yol güzergahını hesaplıyor, başarılı sonuçlara imza atıyoruz.

Genel olarak Türkiye ile Irak’ın sınır komşusu olması nedeniyle Habur Sınır Kapısından Irak’a geçilebilmektedir. Ancak güzergahımız yükleme yerinden başlamaktadır. Yükleme yerlerimizden araçlarımız gümrüğe, oradan sınır kapısına gidecek en kısa yolardan Habur’a ulaşılmaktadır. Habur’dan sonra Halil İbrahim Gümrüğü, ardından da Kuzey Irak olmaktadır.

Eğer yükler Güney Irak’a gidecekse Erbil ya da Kerkük üzerinden dorseler yabancı çekicilere takılmakta, ardından teslimat adresine gönderilmektedir. Aktarmalı olarak taşınacak yüklerdeyse sınırdan sonra aracımızda olan yükü başka bir araç devralmakta, alıcıya ulaştırmaktadır. Dolayısıyla Irak nakliye güzergahı yükün teslim alındığı adres ile teslim edileceği adrese göre değişebilmektedir. Firmamız her zaman en güvenli ve en hızlı güzergahları kullanmakta, özellikle siyasi gelişmelere göre şekillenen değişiklikleri yakından takip edip en hızlı reaksiyonu gösterebilmektedir.

Türkiye’nin bütün illerinden araçlarımız yük teslim alabildikleri gibi Irak’ta da hemen her şehre yükleriniz ulaştırılabilmektedir. En fazla yük taşıdığımız şehirler arasında şunlar ön plana çıkmaktadır:

 • Basra
 • Al Kut
 • Necef  
 • Erbil
 • Ramadi
 • Süleymaniye
 • Felluce
 • Bağdat
 • Kerbela
 • Kerkük
 • Musul  
 • Tikrit
 • Zaho.

Türkiye Irak Nakliye Süresi

Türkiye Irak nakliye süresi iki ülke arasında yük taşımacılığına ihtiyacı olanların en fazla merak ettiği konulardan birisidir. Venüs Lojistik sayesinde yüklerinizin tam zamanında teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. İki ülke arasında çok yoğun bir taşıma faaliyeti vardır ve firmamız bölgenin en çok tercih edilenlerinden birisidir.

Türkiye’den Irak’a yük göndermek isteyenler nakliye firması seçerken çoğu kez uygun fiyatlı olanı seçmek ister. Ancak uluslararası nakliyede firmanın güvenilirliği çok daha önemlidir. Hiç kimse malını güvenmeyeceği birilerine, özellikle de Irak gibi karışık bir yerde emanet etmek istemez. Bizler uzun yıllardır iki ülke arasında aktif görev yapıyoruz. Müşterilerimizin ve bölgedeki şirketlerin güvenini kazanmış, kendimizi ispatlamış olarak yolumuza devam ediyoruz. Güvenilirliğimizi aynı zamanda kalitemizle taçlandırıyor, her zaman müşteri memnuniyetini en temel hususlar arasında tutuyoruz.

Güvenilir ve kaliteli hizmetlerimiz yanında hızlı çözümler üretiyoruz. Ancak Irak nakliye süreleri birtakım hususlara göre değişmektedir. Her tırın Türkiye – Irak nakliye süresi aynı olmamaktadır.

Her ne kadar Türkiye ile Irak sınır komşusu olsa da gerçekleştirilen bir uluslararası nakliyedir ve uluslararası nakliye işlemlerinde resmi olarak bir takım izin ve belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Bu belgeler zamanında alınmadığında nakliye süreleri uzayabilmektedir. Firmamız resmi işlemlerden dolayı zaman kaybı yaşanmaması adına nakliye öncesinde gerekli izin ve belgeleri tamamlamaktadır. Böylece nakliyelerde resmi bir sorun yaşanmamaktadır.

Türkiye ve Irak arasında nakliye hizmeti verilirken birtakım nedenler zaman kaybına sebebiyet verebilmekte ve nakliye süresinde değişikliğe yol açabilmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Hava koşulları,
 • Yol durumları,
 • Gümrükler,
 • Ülkedeki iç durumlar.

Firmamız her zaman en kısa sürede taşıma işlemlerini sonlandırmaya odaklanmaktadır. Bu kapsamda gerekli belgeler tamam ve şartlar uygunsa ortalama 2-3 gün içinde nakliye tamamlanmaktadır. Ancak hem Türkiye hem de Irak oldukça geniş topraklara sahiptir. Bu nedenle araçların kat edeceği mesafeler değişkendir. Mesela Gaziantep’ten hareket edecek bir aracımızla Edirne’den hareket edecek bir aracımızın kat edeceği mesafe farklı olacağından, teslimat süreleri de değişebilmektedir. Aynı şekilde Irak’ta teslimat noktasının sınır şehirlerden birisi ya da daha içteki bir şehir olması nakliye sürecini değiştirebilmektedir.

Venüs Lojistik olarak Irak nakliye operasyonlarımızı planlarken her detayı göz önünde bulunduruyor, zaman planlamamızı yaparak bir teslimat süresi vadediyoruz. Buna da azami ölçüde riayet ediyoruz.

Irak Nakliye Fiyatları

Irak nakliye fiyatları sektörde en fazla merak edilen konulardan birisidir ve çoğu kez beklenti sabit ir fiyat listesinden fiyat öğrenmektir. Ancak uluslararası nakliyede fiyatlar son derece değişkendir. Bazen yük sahipleri piyasada farklı fiyatlarla karşılaştıklarında bunu güvenilmez bulmakta ve daha uygun fiyatlıları tercih etmektedirler. Fakat nakliye firması seçerken nakliye ücretinin ucuz olması dikkat edilmesi gereken öncelikler arasında olmamalıdır. Bunun yerine nakliye firması seçerken maddi ve manevi kayba uğramamak için doğru tercih yapılmalı, sektörde güvenilirliğini kanıtlamış, kalitesini ispatlamış, deneyimli, yenilikçi firmalar seçilmelidir. Venüs Lojistik bütün bu gereklere sahip olduğu için güvenle tercih edilebilmektedir.

Irak nakliye fiyatları belirlenirken birtakım etkenler dikkate alınmaktadır. Bu nedenle her operasyon farklı fiyatlandırılmakta, aynı firmada dahi her operasyonda fiyat farkı olmaktadır. Her yıl yeniden düzenlenen nakliye fiyatlarının belirlenmesinde başlıca şu etkenler öne çıkmaktadır:

 • Taşınacak yükün özellikleri,
 • Yükün teslim alınacağı adres ile teslim edileceği adres arasındaki net mesafe,
 • Hangi nakliye türüyle taşıma yapılacağı,
 • Firmanın sektördeki yeri,
 • Firmanın sağlamış olduğu hizmetler,
 • Görevli ekibin uzmanlığı,
 • Tercih edilen güzergah.

Irak nakliye fiyatlarının değişmesinde bir takım resmi işlemlerin de payı vardır. Bunlar sabit giderler olarak adlandırılır ve izin belgeleri için kullanılır. Kamu kaynaklarınca zaman zaman güncellenen bu giderler de nakliye fiyatlarında değişikliğe neden olabilir. Firma olarak bizler her zaman en doğru fiyatlarla hizmet sağlamaya çalışıyoruz. Kaliteden, hızdan, güvenilirlikten ve profesyonellikten ödü vermeden bütün bu ayrıcalıkları en uygun fiyatlarla birleştiriyor, müşteri odaklı çalışmamızı burada da devam ettiriyoruz.