ULUSLARARASI DENİZ YOLU NAKLİYE

Denizyolu Taşımacılığı

Özellikle ithalat ve ihracat sektöründe tercih edilen denizyolu taşımacılığı oldukça avantajlı taşıma şeklidir. Daha hızlı ve güvenli taşımanın bir diğer adı da budur. Malınıza zarar gelmemesi açısından tercih etmeniz gereken taşımacılıktır. Bir ülkeden bir başka ülkeye hızlı taşımacılık konusunda oldukça başarılıdır. Mallarınızın hasar görmeden bir ülkeden bir başka ülkeye taşınması bu yöntem ile daha güvenlidir. İhraç edilen malların gideceği ülkeye hasar görmeden ilk günkü gibi gidebilmesi ancak bu taşımacılık sistemi ile mümkündür. Dış ticaret kapsamında en çok tercih edilen taşımacılık biçimidir.

En çok hangi hizmetler yapılmaktadır?

Deniz üzerinden gönderilen her ürün güvenli bir şekilde limana gidebilir. Kaza riski ya da hıza bağlı ezilme ya da kırılma durumu kesinlikle olmaz. Genellikle gönderilen her mal FCL sistemi ile taşınmaktadır. Bu sistem konteyner ile taşıma olarak bilinmektedir. Mallarınız güvenli bir şekilde yerleştirilen konteyner ile taşınır. Herhangi bir sarsıntıda asla zarar görmeyen malzemedir. Kendinize ait tüm mallarınız belirlenmiş konteyner ile taşınır. Aynı zamanda az bir malınız varsa LCL hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu yöntemde aynı konteyner içinde iki şahsa ya da şirkete ait ürünler taşınabilir. Ağır yük taşıma grubunda yer alan tank konteyner taşımacılığı da bu taşımacılık yöntemi ile taşınmaktadır. Yurt dışından getirtilen yakıtların taşındığı konteynerlardır.

Denizden yapılan taşımacılığın en büyük avantajı nedir?

Öncelikle hasar görmeden taşımacılık, sonrasında da hızlı taşımacılıktır. Mesafesi çok uzun olan ülkelerin bile mesafesini hızlı bir şekilde sonlandıran taşımacılık çeşitidir. Deniz taşımacılığında ürünlerinize zarar gelme ihtimali dur. Bu da herhangi bir doğal afet sebebiyle mümkündür. Mallarınızı ulaşması gereken limana kısa sürede ulaştıran taşımacılıktır.

Deniz üzerinden yapılan taşımacılığa güven duymalı mıyız?

Alanında uzman olarak hizmet veren bir firma tercih ederseniz güveni de rahatlıkla duyabilirsiniz. Tavsiye edilen konumda firmaya teslim edeceğiniz her malın gidişi de ulaştırılması da bir hayli kolay ve güvenli olur. Yüksek gelir getirecek mallarınızın gönül rahatlığı ile ulaştırılmasını isterseniz sıkı bir araştırma yapmalısınız. Yakın çevrenizden de bu konuda destek alabilirsiniz. Sağlıklı bir taşımacılık istiyorsanız deniz taşımacılığını mutlaka tercih etmelisiniz.